A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  22 grudnia 2022

Informacje w sprawie węgla!

Szanowni Państwo,
Otrzymaliśmy informację dotyczącą awizacji kilku dostaw węgla w najbliższych dniach.
Pierwszy transport powinien dojechać do nas w dniu 23.12.2022 r.
Rozpoczęliśmy informowanie mieszkańców upoważnionych do zakupu węgla. Bardzo prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kontakt i odbieranie telefonów z numerów stacjonarnych naszego urzędu.
Będziemy Państwa informować w kolejności składania wniosków oraz w kolejności dostaw węgla z danej frakcji.

Po otrzymaniu informacji z urzędu, prosimy o niezwłoczne opłacanie zakupu kartą lub gotówką w kasie urzędu gminy w Baranowie. 

Węgiel będzie wydawany po dokonaniu przedpłaty przez wnioskodawcę.

Terminy otwarcia kasy: wtorek 27.12   godzina 8-14, środa 8-15, czwartek 8-14, piątek 8-10  tylko gotówka)

Zasady:

  1. Mieszkaniec, po otrzymaniu informacji z urzędu,  dokonuje NIEZWŁOCZNIE płatności za zakup węgla w kasie urzędu.
  2. Mieszkaniec otrzymuje oryginał i kopię faktury.
  3. Urząd Gminy dostarcza do składu węgla (punktu dystrybucji) listę mieszkańców, którzy zakupili węgiel.
  4. Mieszkaniec odbiera węgiel osobiście własnym środkiem transportu lub poprzez dowiezienie węgla pod wskazany na wniosku adres (szczegóły w składzie węgla).
  5. Mieszkaniec okazuje wydającemu węgiel dowód osobisty oraz oddaje podpisaną czytelnie kopię faktury, co stanowi dowód odebrania węgla.

Adres składu: PHU „Węgloskład” Piotr Rudnicki adres:  ul. Królewska 2, 96-314 Kaski

Do odbioru węgla konieczne jest okazanie dowodu osobistego .

Cena węgla 2000 zł za tonę, (czyli 3000 za 1,5 t) – bez transportu, luzem.

Rezygnacja telefoniczna lub brak opłaty powoduje, że informujemy kolejną osobę z listy. . 

W przypadku, gdy do 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu 1500 kg powiększa limit w drugiej transzy.

Bieżąca dostępność paliwa na składzie jest uzależniona od dostaw z kopalni.

Chęć zakupu węgla w okresie od 1 stycznia 2023 do 15 kwietnia 2023.r wymaga ponownego złożenia wniosku. Poinformujemy Państwa o możliwości składania wniosków na ten okres.

Przeczytaj także

—  21 marca 2023

Komunikat Lekarza Weterynarii

Urząd Gminy w Baranowie, na podstawie informacji od Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii przekazuje, że w dniach 25 marca do 16 kwietnia 2023 r. w województwie mazowieckim planowana jest akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W załączeniu szczegóły.

—  20 marca 2023

Wypowiedzenie umowy na dostarczanie wody w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Jeśli sprzedałeś swoją nieruchomość, na której jest przyłącze wodociągowe – konieczne jest złożenie wniosku o rozwiązanie umowy na dostarczanie wody i demontaż wodomierza (demontaż w przypadku, gdy umowa nie jest przepisywana na nowego właściciela).

—  20 marca 2023

Nie kupuj! Przygarnij!

Planujesz zakup psa lub kota? Zachęcamy do tego, by zamiast zakupów zwierzęcia zaplanować wizytę w schronisku, gdzie czekają porzucone lub zagubione czworonogi.
W tym roku Gmina Baranów rozpoczęła współpracę ze schroniskiem w Łowiczu – o szczegółach działalności schroniska można poczytać na stronie www.animalsos.pl oraz na facebook’u: Stowarzyszenie Animal Sos – Centrum Adopcyjne Schroniska Psiakowo i Spółka. Zachęcamy do obserwowania! Jeden z odłowionych z naszego terenu psów – biały Puszek – został już adoptowany!
Niestety w lutym i na początku marca konieczne było odłowienie dwóch kolejnych psów. Obydwa zostały prawdopodobnie porzucone. Zachęcamy do zapoznania się z ich profilem – może ktoś z Państwa zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia?