A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  24 maja 2023

II Gminny Dzień Ekologii

19 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Kaskach obchodziliśmy II Gminny Dzień Ekologii

19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Kaskach na II Gminnym Dniu Ekologii zebrali się uczniowie z Baranowa, Gól i Bożej Woli, którzy przez cały rok szkolny brali udział w różnych działaniach promujących ochronę środowiska, poszerzali świadomość ekologiczną i inspirowali do życia w zgodzie z naturą w ramach projektu „Ekologiczni sąsiedzi – Przygoda z Feniksem”.

Pomysłodawcą i sponsorem tego przedsięwzięcia była firma Feniks Recykling sp. z o.o.

Natomiast Gminny Dzień Ekologii zorganizowali członkowie Szkolnego Koła Ekologów pod kierunkiem opiekuna – Elżbiety Chaber.                                                                     

Tematem przewodnim tego wydarzenia były Tajemnice z pszczelego ula, gdyż organizatorzy chcieli pokazać, jak wiele zawdzięczamy pszczołom i jaka jest ich rola w ekosystemie.  

W klimat spotkania wprowadziła wszystkich pszczółkowa piosenka na rozpoczęcie, fantastyczne dekoracje, układy taneczne, prelekcja na temat hodowli pszczół i pyszny miodek. Nie zabrakło także sportowych zmagań oraz rozgrywek umysłowych w postaci różnych zagadek.                                                     

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie „Ekologiczni sąsiedzi – Przygoda z Feniksem”.

Wygrane klasy, z każdej ze szkół, otrzymały nagrodę w postaci czeku na 5000 złotych.                                                                                                              

Następnym punktem było nagrodzenie poszczególnych szkół za rywalizację w Dniu Ekologii.

Drużyny otrzymały pszczele statuetki, a wszyscy ekozawodnicy pamiątkowe medale.

W imieniu organizatorów i wszystkich uczestników, pragniemy serdecznie podziękować za popieranie działań proekologicznych, Panu Andrzejowi Kopeć – prezesowi firmy Feniks Recykling sp. z o.o, za dbanie o nasze środowisko i ufundowanie nagród, oraz Pani Dyrektor Annie Sadoś za umożliwienie przeprowadzenia naszej imprezy.

Podziękowania należą się również pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniach oraz uczniom klasy ósmej, za upieczenie przepysznych ciast i prowadzenie konkurencji sportowych.

Przeczytaj także

—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

—  11 kwietnia 2024

Parking przy PKP Boża Wola – prace naprawcze!!!

W dniu 13 kwietnia 2024 (sobota) będą prowadzone prace przy równaniu nawierzchni PARKINGU przy PKP Boża Wola.
W związku z powyższym obowiązuje bezwzględny zakaz  parkowania samochodów w tym dniu.
W przypadku nie zastosowania się do zakazu pojazdy pozostawione zostaną odholowane na koszt właścicieli.

—  11 kwietnia 2024

Głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Agro 2024 rozpoczęte!

Zobacz, kto został nominowany i zagłosuj. Wciąż możesz zgłosić swojego kandydata