—  16 marca 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

w związku z działaniami profilaktycznymi mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się covid-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2 prosi o ograniczenie wizyt w placówce.

Mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Jednocześnie informujemy, że w związku
z przeciwdziałaniem COVID-19 będziemy zabezpieczać pomoc w postaci zakupu produktów żywnościowych, higienicznych i leków dla osób wymagających wsparcia, tj. Osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym i bezdomnym.

W/w osoby lub sąsiedzi tych osób proszeni są kontakt z gops baranów pod numerem telefonu:

(46) 856-03-17

Zgodnie z wytycznymi wojewody mazowieckiego osobom objętym kwarantanną żywność dostarczać będzie:

• Policja
  • Ochotnicza straż pożarna
  • Wojska obrony terytorialnej

po wcześniejszej weryfikacji telefonicznej  przez ośrodek pomocy społecznej.

Kierownik GOPS Baranów

Agnieszka Łopata

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.