—  16 marca 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

w związku z działaniami profilaktycznymi mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się covid-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2 prosi o ograniczenie wizyt w placówce.

Mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Jednocześnie informujemy, że w związku
z przeciwdziałaniem COVID-19 będziemy zabezpieczać pomoc w postaci zakupu produktów żywnościowych, higienicznych i leków dla osób wymagających wsparcia, tj. Osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym i bezdomnym.

W/w osoby lub sąsiedzi tych osób proszeni są kontakt z gops baranów pod numerem telefonu:

(46) 856-03-17

Zgodnie z wytycznymi wojewody mazowieckiego osobom objętym kwarantanną żywność dostarczać będzie:

• Policja
  • Ochotnicza straż pożarna
  • Wojska obrony terytorialnej

po wcześniejszej weryfikacji telefonicznej  przez ośrodek pomocy społecznej.

Kierownik GOPS Baranów

Agnieszka Łopata

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.