—  13 marca 2020

Gminny konkurs na ozdobę wielkanocną 2020

Zapraszamy chętne dzieciaki z naszej Gminy do udziału w konkursie na palmę lub stroik świąteczny.

Jest to kolejna edycja konkursu, który ma w naszej gminie już ponad 20 letnią tradycję. To świetna okazja do zapoznania się z tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, jak również pole do rozwoju talentów manualnych i artystycznych. W konkursie, mogą uczestniczyć uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Naszej Gminy. Prace wykonujemy techniką dowolną.

Prace będą oceniane w kategoriach:
– Oddział przedszkolny- przedszkole
– Klasy I-III
– Klasy IV-VI
– Klasy VII- VIII

Każdy uczestnik konkursu, może wykonać tylko jedną palmę i jedną ozdobę. Każda praca musi zawierać: metryczkę z imieniem, nazwiskiem, klasą, szkołą. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 05.04.2020 w Kościele Św. Piotra i Pawła w Kaskach po mszy o godz. 10:00. Uczestnicy, którzy wyrażą zgodę, pozostawią palmę w Kościele w Kaskach do Świąt Wielkanocnych. Prace konkursowe należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach do 30.03.2020 do godz. 11:00. Nad organizacją konkursu czuwają: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach,  Parafia Św. Piotra i Pawła w Kaskach, Wójt Gminy Baranów oraz Prymus Szumacher Wieczorek Transport. Dla zwycięzców  przewidziano nagrody, które zostaną ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Orła białego w Kaskach oraz Wójta Gminy.  Zwłaszcza teraz w chwili gdy powinniśmy zostać w domach, jest to dodatkowa możliwość spędzenia tego wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy do udziału!

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.