—  13 marca 2020

Gminny konkurs na ozdobę wielkanocną 2020

Zapraszamy chętne dzieciaki z naszej Gminy do udziału w konkursie na palmę lub stroik świąteczny.

Jest to kolejna edycja konkursu, który ma w naszej gminie już ponad 20 letnią tradycję. To świetna okazja do zapoznania się z tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, jak również pole do rozwoju talentów manualnych i artystycznych. W konkursie, mogą uczestniczyć uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Naszej Gminy. Prace wykonujemy techniką dowolną.

Prace będą oceniane w kategoriach:
– Oddział przedszkolny- przedszkole
– Klasy I-III
– Klasy IV-VI
– Klasy VII- VIII

Każdy uczestnik konkursu, może wykonać tylko jedną palmę i jedną ozdobę. Każda praca musi zawierać: metryczkę z imieniem, nazwiskiem, klasą, szkołą. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 05.04.2020 w Kościele Św. Piotra i Pawła w Kaskach po mszy o godz. 10:00. Uczestnicy, którzy wyrażą zgodę, pozostawią palmę w Kościele w Kaskach do Świąt Wielkanocnych. Prace konkursowe należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach do 30.03.2020 do godz. 11:00. Nad organizacją konkursu czuwają: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach,  Parafia Św. Piotra i Pawła w Kaskach, Wójt Gminy Baranów oraz Prymus Szumacher Wieczorek Transport. Dla zwycięzców  przewidziano nagrody, które zostaną ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Orła białego w Kaskach oraz Wójta Gminy.  Zwłaszcza teraz w chwili gdy powinniśmy zostać w domach, jest to dodatkowa możliwość spędzenia tego wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy do udziału!

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.