A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęto od porannej mszy świętej w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Baranowie, a następnie druhny i druhowie z OSP Kaski, OSP Baranów, OSP Boża Wola oraz OSP Osiny wraz ze Sztandarami przemaszerowali na plac gdzie rozpoczęto uroczysty apel oraz wciągnięcie flagi na maszt. Gratulacje oraz serdeczne życzenia dla wszystkich strażaków złożyła Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski.

Po mszy i części oficjalnej strażacy ze wszystkich jednostek wyruszyli wozami strażackimi po drogach gminnych w ramach uroczystej defilady.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  10 maja 2024

Utrudnienia w ruchu ul. Piękna w miejscowości Baranów

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim informuje o planowanym remoncie nawierzchni drogi ul. Pięknej w miejscowości Baranów.