—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęto od porannej mszy świętej w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Baranowie, a następnie druhny i druhowie z OSP Kaski, OSP Baranów, OSP Boża Wola oraz OSP Osiny wraz ze Sztandarami przemaszerowali na plac gdzie rozpoczęto uroczysty apel oraz wciągnięcie flagi na maszt. Gratulacje oraz serdeczne życzenia dla wszystkich strażaków złożyła Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski.

Po mszy i części oficjalnej strażacy ze wszystkich jednostek wyruszyli wozami strażackimi po drogach gminnych w ramach uroczystej defilady.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.