A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  15 grudnia 2022

Gala Społecznicy Złotego Serca – Romanki 2022

W dniu 2 grudnia  2022 w sali OSP Kaski miał miejsce niecodzienna uroczystość Finałowa Gala konkursu „Romanki – Społecznicy Złotego Serca” – I Edycja. Były fanfary, nagrody, czerwony dywan i łzy wzruszenia,….ale zacznijmy od początku! Konkurs, ogłoszony w październiku, skierowany był do mieszkańców Gminy Baranów, organizacji pozarządowych: Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, a […]

W dniu 2 grudnia  2022 w sali OSP Kaski miał miejsce niecodzienna uroczystość

Finałowa Gala konkursu „Romanki – Społecznicy Złotego Serca” – I Edycja.

Były fanfary, nagrody, czerwony dywan i łzy wzruszenia,….ale zacznijmy od początku!

Konkurs, ogłoszony w październiku, skierowany był do mieszkańców Gminy Baranów, organizacji pozarządowych: Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Rad Rodziców, Szkół.

Założeniem organizatorów konkursu było ukazanie różnorodności aktywności obywatelskiej, docenianie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, podkreślenie dokonań osób działających społecznie, docenienie społeczników, zwrócenie uwagi na rolę, jaką pełnią osoby działające społecznie: wspierając organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i poszczególnych Mieszkańców Gminy

Kandydatów można było zgłaszać do 25.11.2022 w następujących kategoriach: SUPER RODZIC, OSOBOWOŚĆ ROKU, AMBASADOR ŚRODOWISKA LOKALNEGO, SENIOR ROKU ORAZ FIRMA WIELKIEGO SERCA.

Następnie w dniu 28 listopada br zebrała się, powołana przez Wójta Gminy Baranów, kapituła konkursowa, która zajęła się analizą zgłoszeń kandydatek i kandydatów, dokonała aktu nominacji w poszczególnych kategoriach oraz wyboru laureatów konkursu.

„Organizując to wydarzenie  – zależało nam przede wszystkim na tym, żeby aktywne osoby, organizacje, firmy, które niestrudzenie działają dla innych, a często pozostają w cieniu, dostały wyraźny sygnał, że to co robią ma gigantyczne znaczenie. To są ludzie, którzy działają, nawet jeśli nikt o nich zbyt często nie mówi i nie pisze”- mówiła podczas otwarcia Gali Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska – „i stąd narodził się pomysł naszej imprezy, która, mamy nadzieję wpisze się już na stałe do naszego kalendarza gminnych imprez. Ta gala – to okazja, żeby podziękować tym wszystkim, którzy działają na rzecz naszej lokalnej społeczności”.

W kategorii SENIOR ROKU nominacje otrzymali: Janina Dobrzecka-Kiwior, Feliks Pietraszek, Witold Wasiak, nominowani przez Szkołę Podstawową w Bożej Woli, OSP Boża Wola i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kaski i Okolic

W kategorii SUPER RODZIC nominacje otrzymali: Jagoda Kazusek, Anna Żaczkiewicz, Katarzyna Szaflarska, nominowani przez Szkołę Podstawową w Kaskach,  Szkołę Podstawową w Bożej Woli, Szkołę Podstawową w Golach

W kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU nominacje otrzymali: Mirosława Deliś, Michał Lesiński, Rafał Skrzypczyński, Krzysztof Jaworucki, Mirosław Świniarek nominowani przez KGW Gole, OSP Boża Wola, OSP Osiny, Stowarzyszenie Zanim Powstanie Lotnisko, GKS Orion

W kategorii FIRMA ZŁOTEGO SERCA nominacje otrzymali: Kuźnia Narzędzi- Emilia i Kamil Mechoccy,  PRYMUS Szumacher Wieczorek Sp. J, FENIKS RECYKLING Andrzej Kopeć nominowani przez GKS Orion, Szkołę Podstawową w Kaskach,  Szkołę Podstawową w Bożej Woli

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Witold Wasiak, Katarzyna Szaflarska, Michał Lesiński, Kuźnia Narzędzi- Emilia i Kamil Mechoccy,  PRYMUS Szumacher Wieczorek Sp. J, FENIKS RECYKLING Andrzej Kopeć.

Dodatkowo Organizatorzy konkursu przyznali nagrodę w Kategorii którą nazwano OBJAWIENIE ROKU – pomysłodawcom i organizatorom sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Baranów (Orkiestra zagrała w Gminie po raz pierwszy w styczniu 2022!) . Odebrała ją, w imieniu całego sztabu – Angelika Jagaś.

O oprawę muzyczną Gali zadbali Mieszkańcy naszej Gminy – niezwykle utalentowane osoby –

Pani Bernadetta Boruszewska  – pianistka, organistka. Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach, jest również organistką w Kościele w Izdebnie Kościelnym

w duecie skrzypcowym zaprezentowali się Justyna Rudzińska – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie, obecnie prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej w Pułtusku, jest członkiem kwartetu smyczkowego BY WAY oraz Łukasz Parcheta absolwent Uniwersytetu Muzycznego oraz studiów podyplomowych F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec,

w duecie specjalnie stworzonym na tę okazję wystąpili, niezwykle uzdolnieni – Justyna Rutkowska – śpiew i Robert Pindor – gitara.   

Gratulujemy wszystkim Nominowanym i Laureatom!

Życzymy, aby pomoc okazywana Innym codziennie dawała radość i satysfakcję!.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom za wsparcie realizacji imprezy!

Gala „Romanki – Społecznicy Złotego Serca” – I Edycja, została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu

Przyjaciół Romana Bodycha, Urzędu Gminy Baranów, LGD Ziemia Chełmońskiego

Przeczytaj także

—  04 grudnia 2023

Zakończona modernizacja drogi w Stanisławowie

Zakończono długo oczekiwane prace modernizacyjne drogi w miejscowości Stanisławów.

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.