—  22 kwietnia 2020

Elektroniczny dziennik i inne systemy już pomagają uczniom i nauczycielom

Dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy z Panią Dorotą Bełza, wdrożone zostały kolejne udoskonalenia w zakresie zdalnego nauczania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach.

Od dnia 20 kwietnia przy pomocy Urzędu Gminy, kadra szkoły rozpoczęła pracę z Dziennikiem Elektronicznym od VULCAN oraz na systemie Office 365 (głównie praca odbywa się teraz na Teamsach). Są to programy, które pomogą w zdalnym nauczaniu dziś ale również będą służyły rodzicom i nauczycielom gdy dzieci już wrócą do szkoły. Nauczyciele mogą się łączyć z klasą w formie video lekcji, można przeprowadzać testy i sprawdziany. Nauczyciele w dalszym ciągu poznają możliwości tego rozwiązania ale pozytywne efekty już są widoczne.

Dziennik elektroniczny  UONET+ firmy Vulcan.

UONET+ to nowoczesny system uczniowski obejmujący e-dziennik, sekretariat szkolny, świadectwa, zastępstwa oraz witrynę rodziców i uczniów.

Nauczyciele mogą dokumentować swoją pracę czyli wpisywać tematy przeprowadzonych zajęć oraz komunikować się z rodzicami poprzez pocztę dostępną w e – dzienniku  Rodzice mają łatwy i szybki wgląda w bieżące dane dotyczące dziecka: oceny, frekwencja, zachowanie, prace domowe oraz mogą komunikować się mailowo z nauczycielami i dyrektorem za pośrednictwem  poczty dostępnej w e-dzienniku.

Aby rodzic uzyskał dostęp do e-dziennika:

• Rodzić podaje wychowawcy swój adres e-mail
  • Wychowawca rejestruje adres w systemie i wysyła rodzicowi link do strony Vulcana
  • Rodzic wchodzi na stronę Vulcana i aktywuje konto wpisując swój adres e-mail oraz ustanawiając hasło.
  • Rodzic loguje się na stronie przy pomocy adresu e-mail oraz hasła, które należy zmieniać co 30 dni.

Pakiet Office 365 dla edukacji – dzięki zarejestrowaniu się  w usłudze Office dla edukacji uczniowie mają bezpośredni dostęp do wielu programów, m.in.: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz wielu innych narzędzi.

Korzystając z pakietu można utworzyć bezpieczne klasy lub zespoły przedmiotowe. Uczniowie mogą prowadzić  rozmowy telefoniczne i czat z nauczycielem,  można organizować video spotkania. Nauczyciel ma możliwość  zamieszczania materiałów dla uczniów, może wytłumaczyć treści programowe na video lekcji, może zrobić uczniom sprawdzian lub test. Wszystkie materiały umieszczane są w jednym miejscu w sposób zorganizowany i przejrzysty dla ucznia i rodzica.

Ponadto uczniowie dzięki utworzeniu konta na Office 365 mają dostęp do programów niedostępnych dla nich na co dzień oraz poznają aplikacje które ułatwią im w przyszłości start na rynku pracy  (programami Outlook, Word, PowerPoint, Access i OneNote, Teams)

Gratulujemy Pani Dorocie Bełza ogromnego zaangażowaniu i wdrożenia obu systemów. Gratulujemy również nauczycielom szkoły oraz rodzicom, że tak chętnie uczą się nowych systemów dzięki czemu od września m.in. dziennik elektroniczny będzie spełniał swoją swoje zadanie w 100%.

Mamy nadzieje usłyszeć, że również pozostałe szkoły są gotowe do wdrożenia Dziennika Elektronicznego, w którym są już posiadaniu. Urząd Gminy w tym, jak i w pozostałych wdrożeniach służy wsparciem w niezbędnym zakresie.

Wdrożenia odbywać się będą w każdej szkole pojedynczo ze względu na ograniczone możliwości m.in. kadrowe.

—  19 kwietnia 2024

Wyjątkowy konkurs muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie

Dnia 15 kwietnia 2024 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie odbył się wyjątkowy Szkolny Konkurs dla Najmłodszych Instrumentalistów, który wypełnił serca publiczności radością i dumą. Koncert ten był nie tylko okazją do pokazania umiejętności, ale także do wyrażenia pasji. Dzień ten zapisze się w kartach historii Szkoły Muzycznej jako niezapomniane […]

—  18 kwietnia 2024

Wydarzenia w Gminie Baranów 2024 / I Półrocze

Szanowni mieszkańcy, przypominamy o terminach zaplanowanych wydarzeń w naszej gminie.
Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

—  17 kwietnia 2024

Wsparcie dla Kariny – Młodzieżowa Rada Gminy zaprasza na kiermasz słodkości

Młodzieżowa Rada Gminy, która również włączyła się do zbiórki dla naszej mieszkanki Kariny, gorąco zaprasza na kiermasz słodkości 20.04.2024 r godz. 11:00, plac przy tężni w Kaskach.
My również zapraszamy wszystkich mieszkańców do wsparcia akcji!