A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  13 lipca 2021

Egzotyka w Baranowie

Dzieci spędzające wakacje z Biblioteką Gminną, tym razem odwiedziły niezwykłe miejsce, którego istnienia w Naszej Gminie można nie podejrzewać.

Jakie zwierzęta można spotkać na wsi? Pytanie proste i nawet dziecko jednym tchem jest w stanie wymienić co najmniej kila z nich. Ale czy na pewno?

Okazuje się, że w Gminie Baranów – a konkretnie w miejscowości Drybus – odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, a nawet może niektórych zaskoczyć.

W słoneczne przedpołudnie Pani Wójt odwiedziła dzieci w Wesołej Zagrodzie w miejscowości Drybus. Były tam na wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę w ramach „Wakacji z Biblioteką”. W momencie przyjazdu trwały akurat zajęcia taneczne w rytmie przebojów znanych i lubianych. Wraz z dziećmi w zabawie uczestniczyli też opiekunowie – w końcu razem jest weselej.

Rozgrzane zabawą i emocjami dzieciaki pomogła schłodzić orzeźwiająca mgiełka. Lecz był to tylko krótki przystanek przed kolejnymi atrakcjami.

Bo właśnie rozpoczął się konkurs i na scenę została wniesiona jego gwiazda – Plastikrowa! Jest to fantom służący do nauki dojenia krowy. Wszystko działa jak w oryginalnej krowie tyle że zamiast mleka Plastikrowa daje wodę. Zasada zawodów była prosta – kto najlepiej sobie poradzi z dojeniem i w ten sposób wyłonimy króla i królową dojenia. Wszyscy chętnie brali udział i z zapałem zabrali się do roboty! Był to naprawdę emocjonujący konkurs pełen śmiechu.

Po rozstrzygnięciu przyszła chwila na odpoczynek na placu zabaw przed zbliżającym się posiłkiem. My ten czas wykorzystaliśmy na zwiedzanie Wesołej Zagrody, a jest co zwiedzać! Gospodarstwo Agroturystyczne oferuje nie tylko możliwość noclegu i wypoczynku na łonie natury. Możecie tu też zorganizować przyjęcie, spotkanie lub wybrać się na rodzinny piknik. Oczywiście to też doskonały pomysł na wycieczkę dla dzieci jak mogliśmy się już przekonać. Do zaoferowania jest duża altana, grill, miejsce na ognisko, ogromny plac zabaw, trampolina i piaskownica.

Ale tym co najbardziej zaskakuje to zwierzęta, a te są doprawdy niezwykłe. Klasycznie możemy tu zobaczyć kozy, osiołka, alpaki, kaczki, gołębie ale podziwiać tu można również strusia Emu, czy jedyne w Polsce egzemplarze Kozy Angorskiej, a to dopiero początek egzotyki. Swoje miejsce w zagrodzie odnalazły tu również papugi – piękne Ary oraz kilka mniejszych np: Aleksandretta czy Nimfa. Z daleka również przybył tu mały kangur, który w otoczeniu królików czeka na towarzyszkę do wspólnej zabawy. Lecz prawdziwą chlubą właścicieli są małpy: Kapucynki Czubate, Tamaryny złotorękie oraz czerwonobrzuche, Sajmiry, Marmozety Białouche i Uistiti. Zwierzęta są tu w doskonałych warunkach, właściciele podkreślają, że to one były pierwsze przed agroturystyką. Nad zdrowiem i samopoczuciem podopiecznych czuwa kilku lekarzy weterynarii, będących specjalistami w swoich dziedzinach, między innymi od zwierząt nieudomowionych.

My oczywiście polecamy to miejsce i zachęcamy do odwiedzin Agroturystyka „Wesoła Zagroda” Drybus.

Przeczytaj także

—  01 czerwca 2023

Szczepienia przeciw HPV

Informujemy, że przychodnia NZOZ w Golach będzie prowadziła bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2010 i 2011. W tej sprawie proszę kontaktować się z NZOZ w Golach nr tel. 46 856 07 26

—  30 maja 2023

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  30 maja 2023

Demontaż rogatek – Boża Wola

Informujemy o demontażu rogatek na przejeździe kolejowym w Bożej Woli. W ramach prowadzonych prac dotyczących naprawy systemu kierowania ruchem wraz z warstwą nadrzędną na obszarze LCS Błonie, prosimy o szczególną uwagę mieszkańców, aby zwrócili uwagę na nowe oznakowanie i zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przyjazdu kolejowego. Z otrzymanych informacji z PKP wynika, że prace mogą […]