A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  13 lipca 2021

Egzotyka w Baranowie

Dzieci spędzające wakacje z Biblioteką Gminną, tym razem odwiedziły niezwykłe miejsce, którego istnienia w Naszej Gminie można nie podejrzewać.

Jakie zwierzęta można spotkać na wsi? Pytanie proste i nawet dziecko jednym tchem jest w stanie wymienić co najmniej kila z nich. Ale czy na pewno?

Okazuje się, że w Gminie Baranów – a konkretnie w miejscowości Drybus – odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, a nawet może niektórych zaskoczyć.

W słoneczne przedpołudnie Pani Wójt odwiedziła dzieci w Wesołej Zagrodzie w miejscowości Drybus. Były tam na wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę w ramach „Wakacji z Biblioteką”. W momencie przyjazdu trwały akurat zajęcia taneczne w rytmie przebojów znanych i lubianych. Wraz z dziećmi w zabawie uczestniczyli też opiekunowie – w końcu razem jest weselej.

Rozgrzane zabawą i emocjami dzieciaki pomogła schłodzić orzeźwiająca mgiełka. Lecz był to tylko krótki przystanek przed kolejnymi atrakcjami.

Bo właśnie rozpoczął się konkurs i na scenę została wniesiona jego gwiazda – Plastikrowa! Jest to fantom służący do nauki dojenia krowy. Wszystko działa jak w oryginalnej krowie tyle że zamiast mleka Plastikrowa daje wodę. Zasada zawodów była prosta – kto najlepiej sobie poradzi z dojeniem i w ten sposób wyłonimy króla i królową dojenia. Wszyscy chętnie brali udział i z zapałem zabrali się do roboty! Był to naprawdę emocjonujący konkurs pełen śmiechu.

Po rozstrzygnięciu przyszła chwila na odpoczynek na placu zabaw przed zbliżającym się posiłkiem. My ten czas wykorzystaliśmy na zwiedzanie Wesołej Zagrody, a jest co zwiedzać! Gospodarstwo Agroturystyczne oferuje nie tylko możliwość noclegu i wypoczynku na łonie natury. Możecie tu też zorganizować przyjęcie, spotkanie lub wybrać się na rodzinny piknik. Oczywiście to też doskonały pomysł na wycieczkę dla dzieci jak mogliśmy się już przekonać. Do zaoferowania jest duża altana, grill, miejsce na ognisko, ogromny plac zabaw, trampolina i piaskownica.

Ale tym co najbardziej zaskakuje to zwierzęta, a te są doprawdy niezwykłe. Klasycznie możemy tu zobaczyć kozy, osiołka, alpaki, kaczki, gołębie ale podziwiać tu można również strusia Emu, czy jedyne w Polsce egzemplarze Kozy Angorskiej, a to dopiero początek egzotyki. Swoje miejsce w zagrodzie odnalazły tu również papugi – piękne Ary oraz kilka mniejszych np: Aleksandretta czy Nimfa. Z daleka również przybył tu mały kangur, który w otoczeniu królików czeka na towarzyszkę do wspólnej zabawy. Lecz prawdziwą chlubą właścicieli są małpy: Kapucynki Czubate, Tamaryny złotorękie oraz czerwonobrzuche, Sajmiry, Marmozety Białouche i Uistiti. Zwierzęta są tu w doskonałych warunkach, właściciele podkreślają, że to one były pierwsze przed agroturystyką. Nad zdrowiem i samopoczuciem podopiecznych czuwa kilku lekarzy weterynarii, będących specjalistami w swoich dziedzinach, między innymi od zwierząt nieudomowionych.

My oczywiście polecamy to miejsce i zachęcamy do odwiedzin Agroturystyka „Wesoła Zagroda” Drybus.

Przeczytaj także

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.