—  28 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych w Gminie Baranów

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Wielu z nas pójdzie odwiedzić groby bliskich nam osób.

Ze względu na panującą pandemię oraz wzrost liczby zakażonych COVID-19, prosimy o rozważenie możliwości wizyty na cmentarzu w innym terminie, czyli przed lub po 1 listopada.

Gmina też już przygotowała się do tego święta i uporządkowała miejsca pamięci takie jak:

• pomnik pomordowanych Polaków podczas II wojny światowej w Kopiskach,
  • pamiątkowa tablica żołnierza AK Jana Skrowaczewskiego w Drybusie
  • grób rodziny Lubańskich na cmentarzu parafialnym w Izdebnie Kościelnym

oraz tereny wokół cmentarzy. Postawiono kwiaty i zapalono znicze.

—  02 grudnia 2020

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

—  24 listopada 2020

Zamiana organizacji ruchu autobusowego w kierunku Baranowa!

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w związku z remontem drogi gminnej w miejscowości Basin, od dnia 25 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

—  20 listopada 2020

Żurawie Powiatu Grodziskiego

Do 30 listopada 2020 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku. Szczegóły i formularze na www.zurawie.org.pl