—  28 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych w Gminie Baranów

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Wielu z nas pójdzie odwiedzić groby bliskich nam osób.

Ze względu na panującą pandemię oraz wzrost liczby zakażonych COVID-19, prosimy o rozważenie możliwości wizyty na cmentarzu w innym terminie, czyli przed lub po 1 listopada.

Gmina też już przygotowała się do tego święta i uporządkowała miejsca pamięci takie jak:

• pomnik pomordowanych Polaków podczas II wojny światowej w Kopiskach,
  • pamiątkowa tablica żołnierza AK Jana Skrowaczewskiego w Drybusie
  • grób rodziny Lubańskich na cmentarzu parafialnym w Izdebnie Kościelnym

oraz tereny wokół cmentarzy. Postawiono kwiaty i zapalono znicze.

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.