—  28 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych w Gminie Baranów

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Wielu z nas pójdzie odwiedzić groby bliskich nam osób.

Ze względu na panującą pandemię oraz wzrost liczby zakażonych COVID-19, prosimy o rozważenie możliwości wizyty na cmentarzu w innym terminie, czyli przed lub po 1 listopada.

Gmina też już przygotowała się do tego święta i uporządkowała miejsca pamięci takie jak:

• pomnik pomordowanych Polaków podczas II wojny światowej w Kopiskach,
  • pamiątkowa tablica żołnierza AK Jana Skrowaczewskiego w Drybusie
  • grób rodziny Lubańskich na cmentarzu parafialnym w Izdebnie Kościelnym

oraz tereny wokół cmentarzy. Postawiono kwiaty i zapalono znicze.

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.