—  28 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych w Gminie Baranów

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Wielu z nas pójdzie odwiedzić groby bliskich nam osób.

Ze względu na panującą pandemię oraz wzrost liczby zakażonych COVID-19, prosimy o rozważenie możliwości wizyty na cmentarzu w innym terminie, czyli przed lub po 1 listopada.

Gmina też już przygotowała się do tego święta i uporządkowała miejsca pamięci takie jak:

• pomnik pomordowanych Polaków podczas II wojny światowej w Kopiskach,
  • pamiątkowa tablica żołnierza AK Jana Skrowaczewskiego w Drybusie
  • grób rodziny Lubańskich na cmentarzu parafialnym w Izdebnie Kościelnym

oraz tereny wokół cmentarzy. Postawiono kwiaty i zapalono znicze.

—  05 marca 2021

Morsowanie w Baranowie

Lokalny Animator Sportu Szymon Piątkowski zaprasza chętnych mieszkańców gminy do udziału w morsowaniu. Miejsce Gongolina 45/47 w każdą Niedziele do końca marca od 15.00 do 16.00

—  25 lutego 2021

Gmina Baranów zaprasza na kursy języka angielskiego

Kursy skierowane są do wszystkich osób w wieku 25 lat i więcej mieszkających, uczących się lub pracujących na terenie województwa mazowieckiego, zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji językowych.

—  25 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w szkoleniu MODR

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian klimatycznych. Wizja funkcjonowania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w powiecie grodziskim ”, które odbędzie się w formie on-line 26.02.2021 r. o godz. 9.00.