—  02 czerwca 2021

„DZIEŃ DZIECKA SIĘ NIE LICZY JAK NIE MA SŁODYCZY”.

Tego dnia przedstawiciele Urzędu Gminy i Rady Gminy specjalnie ku radości dzieci przebrali się w różne kolorowe postacie z bajek i książek, a następnie wyruszyli w odwiedziny do szkół i przedszkola z terenu gminy. Podczas każdego spotkania nie brakowało oczywiście SŁODYCZY.

Rozdane zostały batony, lizaki i cukierki, ale również były bańki mydlane, pytania, zagadki i dużo radości. W tym dniu udało się uszczęśliwić prawie 700 dzieci i uczniów, bo taka właśnie jest łączna ilość pociech z Gminnego Przedszkola w Cegłowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie.

Mamy nadzieję, że każdy bawił się w tym dniu tak dobrze jak my, bo wszyscy przecież jesteśmy dziećmi. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia.

UWAGA KONKURS!!!!!

Przedłużamy Dzień Dziecka i demaskujemy naszych przebranych przedstawicieli.

Zapraszamy do udziału i wysłania na adres oswiata@gmina-baranow.pl wiadomości z listą 6 zdemaskowanych osób, a także należy podać swoje imię i nazwisko i dane do kontaktu. Z pośród nadesłanych w terminie  poprawnych odpowiedzi  rozlosujemy nagrody.

Czas zgłoszeń: 02-06.06.2021 roku. Odpowiedzi nadesłane po terminie nie będą brały udziału w losowaniu.

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach