A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  06 września 2022

Dożynki Gminne Cegłów 2022 – relacja

W ostatnią niedzielę sierpnia tj. 28.08.2022 w Cegłowie miały miejsce Gminne Dożynki.

Rozpoczęły się korowodem spod Gminnego Przedszkola, który ruszył w kierunku ołtarza polowego. Barwny korowód, prowadziła młodzieżowa orkiestra dęta OSP Kaski, a zaraz za nią  strażacy, poczty sztandarowe, delegacje z wieńcami dożynkowymi, starostowie, władze gminy, zaproszeni goście i mieszkańcy. Podczas uroczystej mszy świętej Rolnicy i Zaproszeni Goście modlili się za pomyślność i dziękowali za tegoroczne zbiory.

Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, jako gospodarz przywitała zaproszonych gości, rolników i wszystkich mieszkańców Gminy i wygłosiła przemówienie. Przemówienia okolicznościowe wygłosili również zaproszeni Goście: Pani Dorota Stalińska – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Marek Wieżbicki – Starosta Powiatu Grodziskiego, Genowefa Wacławek – reprezentująca Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Starostami tegorocznych Dożynek Gminnych byli:

Pani Irena Bagińska i Pan Marek Praski

Starostowie wręczyli chleb Pani Wójt – gospodarzowi Dożynek Gminnych '2022

z prośbą, aby go dzielić mądrze i sprawiedliwie.

Po mszy świętej i poświęceniu chleba i wieńców, Nastąpiło uroczyste dzielenie się chlebem. Starostowie wręczyli chleby przedstawicielom 21 sołectw, którzy dzielili się z pozostałymi gośćmi. Smak chleba był po prostu wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny.

Pod sceną prezentowały się wspaniałe wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców  15 sołectw.

W drugiej części gminnego święta plonów przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra OSP Kaski, Koło Gospodyń Wiejskich z Baranowa, Zespół Drzewiczanki i Mawilena. W przerwie pomiędzy występami Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Baranów Beaty Fabisiak wręczyły wyróżnienia i podziękowania wszystkim  uczestnikom zawodów sportowych i konkursów dożynkowych.

Na scenie zaprezentował również swój cudowny wokal Ryszard Wagner, do tańca poderwał wszystkich zespół Bravo. Ukoronowaniem wieczoru był występ Don Vasyla z zespołem cygańskim

Wszelkie atrakcje dla dzieci, koncerty i potańcówka sprawiły, że tegoroczne Dożynki w Cegłowie przebiegały w jedności i radości.

Wszystkim mieszkańcom Gminy Baranów i gościom dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznych dożynkach i wspaniałą zabawę.

Szczególne podziękowania należą się gospodarzom tegorocznych dożynek sołtyskom i sołtysom oraz sołectwom z gminy Baranów, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie miejscowości na gminną uroczystość. Dziękujemy także za przygotowanie słodkich poczęstunków.

Ukłony kierujemy także w stronę wszystkich sponsorów – również tych anonimowych – bez których tak bogata oprawa tegorocznych Dożynek nie byłaby możliwa.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.