A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  27 września 2023

Do serca przytul psa!

W dniu 26 września przedstawicielki Urzędu Gminy udały się do schroniska w Piotrowicach, do którego trafiają odławiane z naszego terenu psy i koty. Zawiezione zostały dary przekazane podczas zbiórki w szkołach i w urzędzie oraz karma specjalistyczna dla kotów od anonimowego darczyńcy. Obecni byliśmy także w zlokalizowanej w Łowiczu lecznicy, która działa przy schronisku – […]

W dniu 26 września przedstawicielki Urzędu Gminy udały się do schroniska w Piotrowicach, do którego trafiają odławiane z naszego terenu psy i koty.

Zawiezione zostały dary przekazane podczas zbiórki w szkołach i w urzędzie oraz karma specjalistyczna dla kotów od anonimowego darczyńcy.

Obecni byliśmy także w zlokalizowanej w Łowiczu lecznicy, która działa przy schronisku – tam tez przebywają psy, m.in. NASZ niewidomy Fiodor oraz Blaki, które wymagają stałej kontroli weterynaryjnej.

Omówiono najważniejsze potrzeby zwierzaków z Psiakowa oraz plany na przyszłość, które moglibyśmy podjąć w ramach zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie naszej Gminy.

Nie sposób było wygłaskać wszystkie psy, ale każdemu staraliśmy się poświęcić chwilę uwagi. Zachęcamy do odwiedzania strony schroniska, gdzie na bieżąco przedstawiane są psiaki do adopcji.

AktualnościDo serca przytul psa!

Schronisko

Przeczytaj także

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.