—  04 maja 2020

Co z oddziałami przedszkolnymi w naszej gminie?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej organ prowadzący może od 6 maja otworzyć oddziały przedszkolne. Wspólnie z dyrektorami analizujemy możliwość przystosowania przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszych szkołach do wymogów postawionych przez MEN.

Między innymi zapewnienia pomieszczeń (w tym do izolacji) oraz ich wyposażenia, zaopatrzenia pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem, płyny do dezynfekcji zabawek, urządzeń, klamek, poręczy, blatów itp. Dyrektorzy zostali poproszeni o przeprowadzenie ankiet z rodzicami w celu zweryfikowania ilu z nich planuje powrót swoich pociech do placówki.

Liczba dzieci w grupie musi zostać ograniczona. Według Ministerstwa w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu (m.in. pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlowców i przedsiębiorstw produkcyjnych). Dyrektorzy szkół i przedszkola będą  musieli opracować procedury bezpieczeństwa i przygotować sale do ewentualnego korzystania.

W zależności od zainteresowania rodziców rozważamy otwarcie przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach od 11 maja 2020r. Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, dzieci i ich rodzin, musimy mieć czas na zakup odpowiednich środków dezynfekcyjnych oraz ochrony osobistej a także na przystosowanie pomieszczeń i wdrożenie procedur.

Termin uruchomienia oddziałów przedszkolnych może ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa.

Kolejne informacje w sprawie uruchomienia oddziałów przedszkolnych zostaną podane 6 maja br.

—  27 lutego 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  23 lutego 2024

Rozpoczął się nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy. Wnioski o pomoc można składać do 29 lutego 2024 r. w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na formularzu udostępnionym na stronie Agencji.

—  23 lutego 2024

PERŁY MAZOWSZA – poznajcie laureatów z naszej gminy

Perła Przedsiębiorczości 2023 – Grow&Flow Aleksandra Sadura
Perła Kultury 2023 – 100-lecie powstania Szkoły Podstawowej – Wiwat Rodzina! Piknik Rodzinny, nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski