—  04 maja 2020

Co z oddziałami przedszkolnymi w naszej gminie?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej organ prowadzący może od 6 maja otworzyć oddziały przedszkolne. Wspólnie z dyrektorami analizujemy możliwość przystosowania przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszych szkołach do wymogów postawionych przez MEN.

Między innymi zapewnienia pomieszczeń (w tym do izolacji) oraz ich wyposażenia, zaopatrzenia pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem, płyny do dezynfekcji zabawek, urządzeń, klamek, poręczy, blatów itp. Dyrektorzy zostali poproszeni o przeprowadzenie ankiet z rodzicami w celu zweryfikowania ilu z nich planuje powrót swoich pociech do placówki.

Liczba dzieci w grupie musi zostać ograniczona. Według Ministerstwa w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu (m.in. pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlowców i przedsiębiorstw produkcyjnych). Dyrektorzy szkół i przedszkola będą  musieli opracować procedury bezpieczeństwa i przygotować sale do ewentualnego korzystania.

W zależności od zainteresowania rodziców rozważamy otwarcie przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach od 11 maja 2020r. Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, dzieci i ich rodzin, musimy mieć czas na zakup odpowiednich środków dezynfekcyjnych oraz ochrony osobistej a także na przystosowanie pomieszczeń i wdrożenie procedur.

Termin uruchomienia oddziałów przedszkolnych może ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa.

Kolejne informacje w sprawie uruchomienia oddziałów przedszkolnych zostaną podane 6 maja br.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.