—  04 maja 2020

Co z oddziałami przedszkolnymi w naszej gminie?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej organ prowadzący może od 6 maja otworzyć oddziały przedszkolne. Wspólnie z dyrektorami analizujemy możliwość przystosowania przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszych szkołach do wymogów postawionych przez MEN.

Między innymi zapewnienia pomieszczeń (w tym do izolacji) oraz ich wyposażenia, zaopatrzenia pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem, płyny do dezynfekcji zabawek, urządzeń, klamek, poręczy, blatów itp. Dyrektorzy zostali poproszeni o przeprowadzenie ankiet z rodzicami w celu zweryfikowania ilu z nich planuje powrót swoich pociech do placówki.

Liczba dzieci w grupie musi zostać ograniczona. Według Ministerstwa w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu (m.in. pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlowców i przedsiębiorstw produkcyjnych). Dyrektorzy szkół i przedszkola będą  musieli opracować procedury bezpieczeństwa i przygotować sale do ewentualnego korzystania.

W zależności od zainteresowania rodziców rozważamy otwarcie przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach od 11 maja 2020r. Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, dzieci i ich rodzin, musimy mieć czas na zakup odpowiednich środków dezynfekcyjnych oraz ochrony osobistej a także na przystosowanie pomieszczeń i wdrożenie procedur.

Termin uruchomienia oddziałów przedszkolnych może ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa.

Kolejne informacje w sprawie uruchomienia oddziałów przedszkolnych zostaną podane 6 maja br.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.