—  04 maja 2020

Co z oddziałami przedszkolnymi w naszej gminie?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej organ prowadzący może od 6 maja otworzyć oddziały przedszkolne. Wspólnie z dyrektorami analizujemy możliwość przystosowania przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszych szkołach do wymogów postawionych przez MEN.

Między innymi zapewnienia pomieszczeń (w tym do izolacji) oraz ich wyposażenia, zaopatrzenia pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem, płyny do dezynfekcji zabawek, urządzeń, klamek, poręczy, blatów itp. Dyrektorzy zostali poproszeni o przeprowadzenie ankiet z rodzicami w celu zweryfikowania ilu z nich planuje powrót swoich pociech do placówki.

Liczba dzieci w grupie musi zostać ograniczona. Według Ministerstwa w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu (m.in. pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlowców i przedsiębiorstw produkcyjnych). Dyrektorzy szkół i przedszkola będą  musieli opracować procedury bezpieczeństwa i przygotować sale do ewentualnego korzystania.

W zależności od zainteresowania rodziców rozważamy otwarcie przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach od 11 maja 2020r. Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, dzieci i ich rodzin, musimy mieć czas na zakup odpowiednich środków dezynfekcyjnych oraz ochrony osobistej a także na przystosowanie pomieszczeń i wdrożenie procedur.

Termin uruchomienia oddziałów przedszkolnych może ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa.

Kolejne informacje w sprawie uruchomienia oddziałów przedszkolnych zostaną podane 6 maja br.

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.