—  08 czerwca 2021

Apel o rozsądne gospodarowanie wodą!

W ostatnich latach problem deficytu wody i związanego z nim zjawiska suszy hydrologicznej nasilił się. Wynika to przede wszystkim ze zmian klimatu, które doświadczają nasze czasy. Łagodne zimy i brak opadów nie wpływają korzystnie na pokłady wodonośne, z których czerpana jest woda pitna do naszych domów.

Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i ograniczenie podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów czy napełniania przydomowych basenów wodą z sieci wodociągowej w szczególności w czasie weekendu.

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.