—  08 czerwca 2021

Apel o rozsądne gospodarowanie wodą!

W ostatnich latach problem deficytu wody i związanego z nim zjawiska suszy hydrologicznej nasilił się. Wynika to przede wszystkim ze zmian klimatu, które doświadczają nasze czasy. Łagodne zimy i brak opadów nie wpływają korzystnie na pokłady wodonośne, z których czerpana jest woda pitna do naszych domów.

Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i ograniczenie podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów czy napełniania przydomowych basenów wodą z sieci wodociągowej w szczególności w czasie weekendu.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.