przedszkole dzieci

—  14 lipca 2020

Ankieta dotycząca „Baranowskiego bonu żłobkowego”.

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Baranów do konsultacji, których przedmiotem jest ustalenie liczby osób zainteresowanych korzystaniem z dofinansowania opieki dzieci do lat 3 oraz zaopiniowanie projektu uchwały regulującej zasady przyznawania tzw. „Baranowskiego Bonu Żłobkowego”.

Dnia 22 listopada 2019 roku Wójt Gminy Baranów otrzymał petycję o utworzeniu gminnego żłobka, a do czasu jego utworzenia – o uruchomienie dofinansowania do opłaty za żłobek/klub malucha dla rodziców/opiekunów dzieci do lat 3 z dnia 22 listopada 2019 roku. Urząd Gminy w Baranowie przeprowadził analizę złożenia wniosku w rządowym projekcie Maluch+, którego wynikiem miałoby być powstanie żłobka na terenie Gminy Baranów. Po wyliczeniu kosztów późniejszego rocznego utrzymania takiej placówki, bazując na doświadczeniach sąsiednich władz samorządowych doszliśmy do wniosku, że Gminę Baranów nie stać na dzień dzisiejszy na taką inwestycję. Nie jest to zadanie obligatoryjne gminy, dlatego postanowiliśmy zapytać Mieszkańców co mają do powiedzenia w tej kwestii.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Baranów zaprosił zainteresowanych Mieszkańców na spotkanie dnia 18 grudnia 2019 roku w sprawie ustalenia potrzeb Mieszkańców w przedmiocie innego rodzaju wsparcia rodziców opiekujących się dziećmi do 3 roku życia. W wyniku tego spotkania została wszczęta procedura stworzenia „Baranowskiego Bonu Żłobkowego” dla Mieszkańców Gminy Baranów. Zanim jednak Rada Gminy Baranów podejmie stosowną uchwałę wprowadzającą takie świadczenie, trzeba zbadać faktyczne zapotrzebowanie wśród Mieszkańców i oszacować jego skutki finansowe dla budżetu gminy. W dniach od 14 do 28 kwietnia 2020r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, lecz z powodu małej frekwencji zdecydowano na ponowną organizację. Tak więc bardzo liczymy na Państwa udział w konsultacjach, których wyniki będą podstawą do przedstawienia projektu uchwały regulującej zasady przyznawania „Baranowskiego Bonu Żłobkowego” Radzie Gminy Baranów. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie pisemnej opinii dotyczącej projektu uchwały w sprawie wprowadzenia świadczenia pieniężnego „Baranowski Bon Żłobkowy”.

Termin konsultacji: od 9 do 23 lipca 2020 roku.

Formularz zgłoszenia opinii należy złożyć osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie, ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.