przedszkole dzieci

—  14 lipca 2020

Ankieta dotycząca „Baranowskiego bonu żłobkowego”.

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Baranów do konsultacji, których przedmiotem jest ustalenie liczby osób zainteresowanych korzystaniem z dofinansowania opieki dzieci do lat 3 oraz zaopiniowanie projektu uchwały regulującej zasady przyznawania tzw. „Baranowskiego Bonu Żłobkowego”.

Dnia 22 listopada 2019 roku Wójt Gminy Baranów otrzymał petycję o utworzeniu gminnego żłobka, a do czasu jego utworzenia – o uruchomienie dofinansowania do opłaty za żłobek/klub malucha dla rodziców/opiekunów dzieci do lat 3 z dnia 22 listopada 2019 roku. Urząd Gminy w Baranowie przeprowadził analizę złożenia wniosku w rządowym projekcie Maluch+, którego wynikiem miałoby być powstanie żłobka na terenie Gminy Baranów. Po wyliczeniu kosztów późniejszego rocznego utrzymania takiej placówki, bazując na doświadczeniach sąsiednich władz samorządowych doszliśmy do wniosku, że Gminę Baranów nie stać na dzień dzisiejszy na taką inwestycję. Nie jest to zadanie obligatoryjne gminy, dlatego postanowiliśmy zapytać Mieszkańców co mają do powiedzenia w tej kwestii.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Baranów zaprosił zainteresowanych Mieszkańców na spotkanie dnia 18 grudnia 2019 roku w sprawie ustalenia potrzeb Mieszkańców w przedmiocie innego rodzaju wsparcia rodziców opiekujących się dziećmi do 3 roku życia. W wyniku tego spotkania została wszczęta procedura stworzenia „Baranowskiego Bonu Żłobkowego” dla Mieszkańców Gminy Baranów. Zanim jednak Rada Gminy Baranów podejmie stosowną uchwałę wprowadzającą takie świadczenie, trzeba zbadać faktyczne zapotrzebowanie wśród Mieszkańców i oszacować jego skutki finansowe dla budżetu gminy. W dniach od 14 do 28 kwietnia 2020r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, lecz z powodu małej frekwencji zdecydowano na ponowną organizację. Tak więc bardzo liczymy na Państwa udział w konsultacjach, których wyniki będą podstawą do przedstawienia projektu uchwały regulującej zasady przyznawania „Baranowskiego Bonu Żłobkowego” Radzie Gminy Baranów. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie pisemnej opinii dotyczącej projektu uchwały w sprawie wprowadzenia świadczenia pieniężnego „Baranowski Bon Żłobkowy”.

Termin konsultacji: od 9 do 23 lipca 2020 roku.

Formularz zgłoszenia opinii należy złożyć osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie, ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów

—  26 kwietnia 2024

Baranów CUP kategoria: Szkoły Podstawowe

W dniu 26 kwietnia 2024 odbył się Baranów CUP w kategorii: Szkoły Podstawowe. Co to były za emocje!!! Turniej zgromadził pięć drużyn do rywalizacji, a ilość bramek zadecydowała o zajętych miejscach w kolejności: Nagrody wręczyła Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski, oraz Prezes Fundacji […]

—  26 kwietnia 2024

Konkurs dla Seniorów – jaka była Twoja najlepsza praca?

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym zorganizowany przez Praca.pl konkursie dla seniorów. Do wygrania atrakcyjne nagrody – telefony marki Maxcom i myPhone. Wystarczy, że wyślesz nam fotografię, która odpowie na pytanie Jaka była Twoja najlepsza praca? opiszesz ją i wypełnisz formularz zgłoszeniowy.