—  08 maja 2023

Zbiórka przedmiotów mogących mieć wartość historyczną

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Zwłaszcza teraz, gdy niektórzy mieszkańcy naszej gminy przygotowują się do sprzedaży nieruchomości i przeprowadzki warto sprawdzić czy na strychach lub w piwnicach naszych domostw nie znajdują się przedmioty które warto zachować. Mogą to być na przykład:

– stare, przedwojenne książki, dokumenty oraz zdjęcia
– meble z lat 50-tych i starsze
– elementy wyposażenia domów stosowane w dawnych czasach: balie, tarki, nakrycia stołowe, zegary, lustra itp.
– zabytkowe maszyny i przyrządy rolnicze

Władze Gminy wraz ze stowarzyszeniem oraz fundacją zamierzają gromadzić te przedmioty, a w przyszłości po przygotowaniu odpowiedniego miejsca, zamierzają udostępnić je społeczeństwu jako wyposażenie izby pamięci o ludziach i historii regionu.

Osoby zainteresowane rozmową prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 00 77 00

Urząd Gminy zapewni odbiór i transport przedmiotów do miejsca ich składowania.

—  04 maja 2024

4 Maja – Dzień Strażaka

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Baranów na uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka 12 maja 2024, rozpoczęcie o godz. 12:00.

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.