—  08 maja 2023

Zbiórka przedmiotów mogących mieć wartość historyczną

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Zwłaszcza teraz, gdy niektórzy mieszkańcy naszej gminy przygotowują się do sprzedaży nieruchomości i przeprowadzki warto sprawdzić czy na strychach lub w piwnicach naszych domostw nie znajdują się przedmioty które warto zachować. Mogą to być na przykład:

– stare, przedwojenne książki, dokumenty oraz zdjęcia
– meble z lat 50-tych i starsze
– elementy wyposażenia domów stosowane w dawnych czasach: balie, tarki, nakrycia stołowe, zegary, lustra itp.
– zabytkowe maszyny i przyrządy rolnicze

Władze Gminy wraz ze stowarzyszeniem oraz fundacją zamierzają gromadzić te przedmioty, a w przyszłości po przygotowaniu odpowiedniego miejsca, zamierzają udostępnić je społeczeństwu jako wyposażenie izby pamięci o ludziach i historii regionu.

Osoby zainteresowane rozmową prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 00 77 00

Urząd Gminy zapewni odbiór i transport przedmiotów do miejsca ich składowania.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.