—  01 lipca 2022

IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży ,, Moja wizja Zero- Bezpieczeństwo, Zdrowie i dobrostan Rodziny w Gospodarstwie”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała w miesiącu czerwcu IV ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży ,, Moja Wizja Zero” w tym roku przebiegać będzie pod hasłem ,, Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk.

Konkurs odbywa się w ramach Międzynarodowej Strategii ,, Wizja Zero”, której głównym celem jest wyeliminowanie zagrożeń przy  oraz chorób zawodowych.

W bieżącym roku Kas chce zwrócić szczególną uwagę na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym, w odniesieniu do 7 Złotych Zasad strategii Wizja Zero.

Zadanie konkursowe skierowane jest do młodzieży w wieku od 13-21 lat i ma na celu stworzenie krótkiego filmu promującego bezpieczne zachowania w rolnictwie, oczywiście z podkreśleniem roli rolniczej rodziny w kształtowaniu zasad ochrony życia i zdrowia na wsi.

Szczegóły  dotyczące kampanii prewencyjnej można znaleźć na  stronie www.krus.gov.pl w zakładce Moja Wizja Zero. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

—  06 maja 2024

Konsultacje społeczne dotyczące kryteriów wyboru operacji w ramach przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 oraz procedur na lata 2023-2027.

Szanowni Państwo, Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowychi samorząd do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących  kryteriów wyboru operacji w ramach przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 oraz procedur  na lata 2023-2027. Zaproponowane kryteria wynikają zarówno z założeń Lokalnej Strategii Rozwoju jak i są odpowiedzią na zakres działań realizowanych w ramach każdego przedsięwzięcia w LSR. Na […]

—  04 maja 2024

4 Maja – Dzień Strażaka

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Baranów na uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka 12 maja 2024, rozpoczęcie o godz. 12:00.

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.