—  25 października 2021

Problem z Internetem po wichurze

Ostatnia czwartkowa wichura przewróciła maszt znajdujący się na szkole w Baranowie. W związku z tym użytkownicy Internetu oferowanego przez MSK Systemy Informatyczne mają problem z dostępem do sieci.

Maszt został w godzinach popołudniowych zerwany przez wiatr z dachu szkoły. Na szczęście nikt nie ucierpiał ale uszkodzona została między innymi elewacja i parapet na parterze szkoły. Za jego pośrednictwem firma MSK Systemy Informatyczne oferowała okolicznym mieszkańcom dostęp do Internetu. Po wstępnych oględzinach wyszło na jaw, że maszt nie może być ponownie zainstalowany na miejscu. Nie jest to pierwszy raz kiedy konstrukcja została przewrócona przez silny wiatr. Aktualnie Urząd Gminy prowadzi rozmowy z firmą MSK Systemy Informatyczne na temat ponownego ustawienia masztu w innej pobliskiej bezpiecznej lokalizacji.

—  04 maja 2024

4 Maja – Dzień Strażaka

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Baranów na uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka 12 maja 2024, rozpoczęcie o godz. 12:00.

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.