—  24 sierpnia 2021

Mieszkańcu Gminy Baranów, przyjdź na Dożynki i podpisz się pod listem do Premiera!

29 sierpnia, w Kaskach odbędą się dożynki. Święto plonów w tym roku będzie miało dodatkowy wymiar. Będziemy mogli pokazać nasza jedność w sprawie CPK.

W trakcie dożynek, w namiocie Urzędu Gminy będzie możliwość podpisania listu, który zostanie przekazany Premierowi i Prezydentowi RP. List ten jest sprzeciwem wobec tego jak Władza chce potraktować Nas – Mieszkańców Gminy Baranów.

Szanowny Mieszkańcu, nawet jeśli nie masz w planach przyjścia na Dożynki i taka impreza Cię nie interesuje, nawet jeżeli wykup pod CPK Cię nie dotyczy, to przyjdź dla tych dla których jest to realny problem! Okaż im swoją solidarność! Zrób to, co chciałbyś żeby „Inni” zrobili dla Ciebie!

Treść listu prezentujemy poniżej i zapraszamy do zapoznania się jak również do podpisania! My – Mieszkańcy liczymy na Twoją pomoc!

—  04 maja 2024

4 Maja – Dzień Strażaka

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Baranów na uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka 12 maja 2024, rozpoczęcie o godz. 12:00.

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.