—  02 czerwca 2021

„DZIEŃ DZIECKA SIĘ NIE LICZY JAK NIE MA SŁODYCZY”.

Tego dnia przedstawiciele Urzędu Gminy i Rady Gminy specjalnie ku radości dzieci przebrali się w różne kolorowe postacie z bajek i książek, a następnie wyruszyli w odwiedziny do szkół i przedszkola z terenu gminy. Podczas każdego spotkania nie brakowało oczywiście SŁODYCZY.

Rozdane zostały batony, lizaki i cukierki, ale również były bańki mydlane, pytania, zagadki i dużo radości. W tym dniu udało się uszczęśliwić prawie 700 dzieci i uczniów, bo taka właśnie jest łączna ilość pociech z Gminnego Przedszkola w Cegłowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie.

Mamy nadzieję, że każdy bawił się w tym dniu tak dobrze jak my, bo wszyscy przecież jesteśmy dziećmi. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia.

UWAGA KONKURS!!!!!

Przedłużamy Dzień Dziecka i demaskujemy naszych przebranych przedstawicieli.

Zapraszamy do udziału i wysłania na adres oswiata@gmina-baranow.pl wiadomości z listą 6 zdemaskowanych osób, a także należy podać swoje imię i nazwisko i dane do kontaktu. Z pośród nadesłanych w terminie  poprawnych odpowiedzi  rozlosujemy nagrody.

Czas zgłoszeń: 02-06.06.2021 roku. Odpowiedzi nadesłane po terminie nie będą brały udziału w losowaniu.

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.