—  26 stycznia 2021

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Na początku lutego rusza mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Baranów

Co można oddać:

• zużyty sprzęt AGD, RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki, odkurzacze)
  • zużyte opony od samochodów osobowych do 4 szt. na gospodarstwo
  • złom metalowy
  • odpady tekstyliów i odzieży
  • zużyte meble i elementy stolarki (drzwi, okna z szybami)
  • baterie i akumulatory

Czego nie można oddać/ nie będzie zbierane:

• gruz
  • kamienie
  • lekarstwa
  • szkło luzem
  • materiały budowlane np. cegła
  • opakowania po farbach, olejach itp.
  • odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych
  • odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne nie wymienione( np. papa)
  • opony ciągnikowe, ciężarowe, opony samochodów osobowych oddawanych z warsztatów samochodowych- wulkanizacji

ZASADY ODBIORU:

• Odpady powinny być pozostawione przy drogach publicznych, tak aby nie utrudniały ruchu drogowego!
  • Zbiórka rozpoczyna się od godziny 6:00.
  • Zbiórka nie dotyczy działalności gospodarczych i osób nie zgłoszonych do systemu odbioru odpadów.
  • Zbiórka nie będzie powtarzana. Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu wystawienia. Ekipy zbierające odpady nie będą zawracać.

Terminy odbioru:

Poniedziałek 1 luty 2021

Buszyce, Drybus, Osiny, Regów, Strumiany, Wyczółki , Nowa i Stara Pułapina

Wtorek 2 luty 2021

Boża Wola, Żaby, Baranów, Kaski

Środa 3 luty 2021

Basin, Bronisławów, Cegłów, Gole, Gongolina, Karolina, Murowaniec, Stanisławów

Czwartek 4 luty 2021

Kopiska, Holendry Baranowskie

Adresy trudnodostępne: odpady powinny być wystawione do drogi gminnej w terminach jak wyżej

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.