—  05 czerwca 2020

Usuwanie folii rolniczych

Urząd Gminy w Baranowie informuje, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał Gminie Baranów dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 43 395,00 zł na wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”.

W ramach tego zadania w terminie do 30 listopad 2020 roku zostanie poddane odzyskowi i unieszkodliwianiu około 87 ton odpadów pochodzących od rolników prowadzących swoje gospodarstwa na terenie Gminy Baranów.

Kwota dotacji została przyznana na podstawie ankiet, które do listopada 2019 roku składali rolnicy z terenu Gminy Baranów. Na tej podstawie zostało stworzone zapotrzebowanie ilościowe na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. Jednocześnie informujemy, że rolnicy, którzy zgłosili się do tego programu składając w 2019 roku ankietę inwentaryzacyjną o dalszych jego etapach będą informowani bezpośrednio przez Urząd Gminy Baranów.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.