—  11 marca 2020

Zamknięte szkoły i przedszkola

Od 12 marca 2020 przez kolejne 2 tygodnie placówki oświatowe będą zamknięte.

W dniach 12-13 marca 2020 roku szkoły będą pełniły wyłącznie zadania opiekuńcze tj. dyżury na świetlicy. Przedszkole przez te dwa dni będzie funkcjonowało na dotychczasowych zasadach.

– Zdajemy sobie sprawę, że trudno jest znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego proponujemy, żeby szkoły pełniły swoją funkcję opiekuńczą do poniedziałku. Prosimy, aby skorzystali z tej możliwości rodzice najmłodszych dzieci, którzy nie mogą znaleźć dla nich opieki od razu – powiedział Pan minister Dariusz Piontkowski.

Jak podkreślono przez szefa MEN, decyzja ta nie wpływa na terminarz roku szkolnego, w tym na przeprowadzanie egzaminów.

W związku z powyższym sugeruje się aby rodzice dzieci, którym można zapewnić opiekę w warunkach domowych z dnia na dzień, aby skorzystali z tej możliwości.

Informujemy, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:

• opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia,
  • są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom).