—  05 września 2022

11. odsłona Narodowego Czytania

W minioną sobotę 3 września 2022 r. w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaskach odbyło się Narodowe Czytanie.

Podczas spotkania odczytane zostały Ballady i romanse Adama Mickiewicza przez:

Wójta Gminy Baranów Panią Agatę Trzop – Szczypiorską,

Przewodniczącą Rady Gminy Panią Beatę Fabisiak,

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie Panią Agnieszkę Łopatę,

Dyrektor Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kaskach Panią Annę Sadoś

oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic Panią Grążynę Tober.

Spotkanie poprowadziła Pani Katarzyna Puczyńska z Filii Bibliotecznej w Kaskach, a nad całością czuwała Pani Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Baranowie Pani Bożena Stegienko.

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.