A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  09 listopada 2023

11 listopada – Jeszcze Polska nie zginęła!…

Wójt Gminy Baranów Zaprasza na Uroczyste Obchody Uczczenia 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Wójt Gminy Baranów, w duchu patriotyzmu, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości, organizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kask i Okolic, oraz Sołectwa Kaski i Kaski Budki, we współpracy z OSP Kaski, i Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Kaskach. Ta ważna data, 11 listopada, symbolizuje moment, w którym Polska odzyskała swoją suwerenność po 123 latach zaborów. Jest to okazja do wspólnego świętowania i refleksji nad historią naszego kraju, dziękując naszym bohaterom narodowym za poświęcenie i walkę o wolność.

Połączmy się wszyscy w tym dniu, w duchu jedności i patriotyzmu, ucząc młodsze pokolenia o znaczeniu niepodległości i dumy z bycia Polakami.

Rozpoczęcie uroczystości:

  • 11 listopada 2023r godz. 11:00 Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Kaskach
  • Uroczyste złożenie kwiatów przy pamiątkowym kamieniu
  • Przemarsz z flagami i kwiatami do kapliczki
  • Uroczyste złożenie kwiatów przy kapliczce

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie, są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam im wyższy przedstawiam typ człowieka.” 
Roman Dmowski

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.