—  04 marca 2024

100-letnie urodziny naszego mieszkańca, Pana Edwarda Pawłowskiego

Nie często się zdarza, aby tradycyjne śpiewanie ,,100 lat” z racji wieku modyfikowano na lat 200.

W dniu 03.03.2024 r. mieszkaniec naszej gminy, miejscowości Boża Wola, Pan Edward Pawłowski obchodził swoje 100 urodziny. Na tę uroczystość została zaproszona Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Baranów Beata Fabisiak, które to Panie w obecności Jubilata, rodziny i gości zaproszonych wręczyły pamiątkowy dyplom, oraz odczytano list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Pan Edward urodził się 3 marca 1924 r. w Wierszach. Przeżył trudne czasy II Wojny Światowej. W latach 50 i 70 z inicjatywy księdza Kiniołka wraz z mieszkańcami budował kościół w Wierszach. Miał zaszczyt poznać i gościć w swoim domu samego Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, który w tamtym czasie pojawił się aby podziękować mu za jego trud w budowie kościoła i  za oddaną posługę.

Panie Edwardzie, życzymy Panu kolejnych lat w zdrowiu, pomyślności, radości z rodziny, oraz niegasnącego entuzjazmu.

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.