A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  04 marca 2024

100-letnie urodziny naszego mieszkańca, Pana Edwarda Pawłowskiego

Nie często się zdarza, aby tradycyjne śpiewanie ,,100 lat” z racji wieku modyfikowano na lat 200.

W dniu 03.03.2024 r. mieszkaniec naszej gminy, miejscowości Boża Wola, Pan Edward Pawłowski obchodził swoje 100 urodziny. Na tę uroczystość została zaproszona Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Baranów Beata Fabisiak, które to Panie w obecności Jubilata, rodziny i gości zaproszonych wręczyły pamiątkowy dyplom, oraz odczytano list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Pan Edward urodził się 3 marca 1924 r. w Wierszach. Przeżył trudne czasy II Wojny Światowej. W latach 50 i 70 z inicjatywy księdza Kiniołka wraz z mieszkańcami budował kościół w Wierszach. Miał zaszczyt poznać i gościć w swoim domu samego Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, który w tamtym czasie pojawił się aby podziękować mu za jego trud w budowie kościoła i  za oddaną posługę.

Panie Edwardzie, życzymy Panu kolejnych lat w zdrowiu, pomyślności, radości z rodziny, oraz niegasnącego entuzjazmu.

Przeczytaj także

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.