A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  08 maja 2023

Zbiórka przedmiotów mogących mieć wartość historyczną

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Zwłaszcza teraz, gdy niektórzy mieszkańcy naszej gminy przygotowują się do sprzedaży nieruchomości i przeprowadzki warto sprawdzić czy na strychach lub w piwnicach naszych domostw nie znajdują się przedmioty które warto zachować. Mogą to być na przykład:

– stare, przedwojenne książki, dokumenty oraz zdjęcia
– meble z lat 50-tych i starsze
– elementy wyposażenia domów stosowane w dawnych czasach: balie, tarki, nakrycia stołowe, zegary, lustra itp.
– zabytkowe maszyny i przyrządy rolnicze


Władze Gminy wraz ze stowarzyszeniem oraz fundacją zamierzają gromadzić te przedmioty, a w przyszłości po przygotowaniu odpowiedniego miejsca, zamierzają udostępnić je społeczeństwu jako wyposażenie izby pamięci o ludziach i historii regionu.

Osoby zainteresowane rozmową prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 00 77 00


Urząd Gminy zapewni odbiór i transport przedmiotów do miejsca ich składowania.

Przeczytaj także

—  27 lutego 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  23 lutego 2024

Rozpoczął się nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy. Wnioski o pomoc można składać do 29 lutego 2024 r. w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na formularzu udostępnionym na stronie Agencji.

—  23 lutego 2024

PERŁY MAZOWSZA – poznajcie laureatów z naszej gminy

Perła Przedsiębiorczości 2023 – Grow&Flow Aleksandra Sadura
Perła Kultury 2023 – 100-lecie powstania Szkoły Podstawowej – Wiwat Rodzina! Piknik Rodzinny, nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski
Perła Sportu i Turystyki 2023 – Maja Kuran