A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  08 maja 2023

Zbiórka przedmiotów mogących mieć wartość historyczną

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Zwłaszcza teraz, gdy niektórzy mieszkańcy naszej gminy przygotowują się do sprzedaży nieruchomości i przeprowadzki warto sprawdzić czy na strychach lub w piwnicach naszych domostw nie znajdują się przedmioty które warto zachować. Mogą to być na przykład:

– stare, przedwojenne książki, dokumenty oraz zdjęcia
– meble z lat 50-tych i starsze
– elementy wyposażenia domów stosowane w dawnych czasach: balie, tarki, nakrycia stołowe, zegary, lustra itp.
– zabytkowe maszyny i przyrządy rolnicze


Władze Gminy wraz ze stowarzyszeniem oraz fundacją zamierzają gromadzić te przedmioty, a w przyszłości po przygotowaniu odpowiedniego miejsca, zamierzają udostępnić je społeczeństwu jako wyposażenie izby pamięci o ludziach i historii regionu.

Osoby zainteresowane rozmową prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 00 77 00


Urząd Gminy zapewni odbiór i transport przedmiotów do miejsca ich składowania.

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.