A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  08 maja 2023

Zbiórka przedmiotów mogących mieć wartość historyczną

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Wójt Gminy Baranów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Fundacja Logart proszą o kontakt wszystkich Mieszkańców posiadających przedmioty lub dokumenty, które mogą mieć wartość historyczną i posłużyć do udokumentowania historii naszego regionu.

Zwłaszcza teraz, gdy niektórzy mieszkańcy naszej gminy przygotowują się do sprzedaży nieruchomości i przeprowadzki warto sprawdzić czy na strychach lub w piwnicach naszych domostw nie znajdują się przedmioty które warto zachować. Mogą to być na przykład:

– stare, przedwojenne książki, dokumenty oraz zdjęcia
– meble z lat 50-tych i starsze
– elementy wyposażenia domów stosowane w dawnych czasach: balie, tarki, nakrycia stołowe, zegary, lustra itp.
– zabytkowe maszyny i przyrządy rolnicze


Władze Gminy wraz ze stowarzyszeniem oraz fundacją zamierzają gromadzić te przedmioty, a w przyszłości po przygotowaniu odpowiedniego miejsca, zamierzają udostępnić je społeczeństwu jako wyposażenie izby pamięci o ludziach i historii regionu.

Osoby zainteresowane rozmową prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 00 77 00


Urząd Gminy zapewni odbiór i transport przedmiotów do miejsca ich składowania.

Przeczytaj także

—  27 maja 2023

27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

—  26 maja 2023

Zapraszamy na Ekologiczny Piknik Rodzinny!

Zapraszamy na Ekologiczny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 29.05.2023 od godziny 10:00 do 14:00. To będzie wyjątkowy dzień pełen radości, zabawy i edukacji na temat ochrony środowiska!

—  26 maja 2023

Nowe stawki dopłat do zboża

Nowe stawki dopłat do zboża