Baranowski przepis na udane Święta

Święta za pasem… Jak co roku spotkasz się z rodziną. Czujesz zapach choinki i sianka pod obrusem. Wszyscy są uśmiechnięci i życzliwi. Cała rodzina składa sobie wspólnie życzenia i przełamuje się opłatkiem – to w końcu tradycja – po czym zasiądziecie do stołu. Na nim już czeka 12 (a nie rzadko i więcej) świątecznych potraw. Jest karp – król Wigilii – nie możesz się go już doczekać, znasz jego smak od lat. Tak samo jak tamtych śledzi robionych przez ciocię, tych pierogów co zawsze tradycyjnie robi je babcia. Pierniczki robione przez dzieci kuzynki mają te same kształty i wzorki z lukru, a sałatka jarzynowa mamy jak co roku – nawet w tej samej misce z wzorkiem. Może jednak w tym roku coś innego? Może coś nowego? Może coś inaczej?

Zapraszamy więc do akcji „Baranowski przepis na udane Święta”. Akcji która odmienieni święta i zainspiruje baranowskich kucharzy nowymi pomysłami! Niech święta pozostaną dalej tradycyjne – takie są najpiękniejsze – ale może teraz zamiast śledzia w oleju przygotować pyszną Szubę, a makowiec zawijany co jak co roku pękł na wierzchu zamienić na pyszny makowiec japoński? Zachęcamy do przesyłania swoich przepisów (mile widziane zdjęcia) na pyszne Wigilijne i Świąteczne dania na adres: urzad@gmina-barnow.pl w tytule wpisując „Baranowski przepis na udane Święta” bądź w wiadomości Facebookowej Gmina_Baranów .

Przesłane przepisy udostępnimy na stronie dla wszystkich!