—  29 września 2023

Jak sprawdzić czy jestem na liście wyborców?

Jeśli wyborca nie ma pewności, czy znajduje się w rejestrze wyborców, może to sprawdzić przez internet lub w urzędzie. Swoje dane w CRW można sprawdzić na stronie mObywatel.gov.pl. Trzeba się tam zalogować poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną, ale można to zrobić także poprzez aplikację mObywatel.

Następnie w sekcji Twoje dane należy wybrać opcję Centralny Rejestr Wyborców i zamówić dane z rejestru. Pojawią się one na skrzynce ePUAP. Tą drogą swoje dane można sprawdzić w dowolnym momencie.

Dane można sprawdzić także w wybranym urzędzie gminy. Należy wówczas przynieść ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, e-dowód lub paszport).

Jeśli wyborca mieszka na stałe na obszarze gminy, ale nie jest w niej zameldowany, znajdzie się w rejestrze wyborców dopiero wtedy, gdy złoży pisemny wniosek w urzędzie gminy o wpisanie do rejestru wyborców. Podobnie jest w sytuacji, w której wyborca na stałe mieszka na obszarze gminy pod innym adresem niż adres zameldowania w tej samej gminie. Jeśli chce być wpisanym do rejestru wyborców pod innym adresem (i tym samym zagłosować w innej komisji), musi złożyć odpowiedni wniosek.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.