—  19 sierpnia 2021

Praca przy Dożynkach wre!

29 sierpnia już blisko co oznacza, że do Dożynek coraz mniej czasu. Podczas spotkań organizacyjnych ustalane są szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wracają do nas Dożynki. Tegoroczna impreza zaplanowana jest na 29 sierpnia w Kaskach. Rozpocznie się o godzinnie 12:30 tradycyjnym korowodem i Dziękczynną Mszą Świętą. Odbyły się już spotkania organizacyjne min. z sołtysami i prezesami straży pożarnej. Trzeba rozdysponować zadania i podjąć decyzje tak aby w dniu Dożynek wszystko zadziałało idealnie jak w naoliwionej maszynie.

• Strażacy zapewnią nam bezpieczeństwo i pyszną grochówkę.
  • Sołectwa słodki poczęstunek.
  • Gminna Biblioteka Publiczna konkursy i zabawy dla dzieci, nie zabraknie również dmuchańcy.
  • Punkt szczepień szczepionkę jednodawkową (osoby chcące się zaszczepić muszą mieć przy sobie dowód osobisty).
  • Rozrywkę zapewni Orkiestra Dęta OSP Kaski, Bogdan Szymańczak Band oraz Zespół Brawo.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.