—  08 maja 2020

Biblioteka znów otwarta

Drodzy Czytelnicy, 11 maja otwieramy Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie i Filię Biblioteki Publicznej w Kaskach. Filia w Golach pozostaje zamknięta do odwołania. Zwrotu książek wypożyczonych w tej placówce można dokonać w otwartych bibliotekach.

Godziny Otwarcia

Biblioteka w Baranowie

pon. wt. 9.00- 16.00

środa 12.00-18.00

czwartek 9.00 – 16.00

piątek 12.00-18.00

tel. 46-856-03-30 gbpbaranow@onet.eu

Biblioteka w Kaskach

pon. wt. 9.00- 16.00

środa 14.00 – 18.00

czwartek 11.00 – 18.00

piątek 11.00 – 18.00

tel. 46-856-08-47 gbpbaranow.kaski@onet.eu

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DLA UŻYTOWNIKÓW BIBLIOTEK:

• Ustala się limit osób przebywających w bibliotece to jest 1 osoba z tym, że rodzic/opiekun prawny może wejść do budynku z maksymalnie trójką dzieci do lat 13. Dzieci powyżej 13 roku życia są traktowane jako samodzielne osoby.
  • Działalność bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania książek. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony pleksą.
  • Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest bezwzględnie zakrywanie twarzy maseczką ochronną, dezynfekowanie dłoni przy wejściu oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Użytkownik bez maski nie zostanie obsłużony.
  • Czytelnicy będą mogli zamawiać książki (telefonicznie, mailowo, przez konto w katalogu on-line) i odbierać je w placówce.
  • Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach.
  • Zamknięte będą czytelnie, nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów.

—  29 kwietnia 2024

Mazowsze dla sportu – wsparcie na modernizację boiska w Cegłowie

Mazowsze dla sportu – prawie 100 tys. dla Gminy Baranów!!!
Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Kazimierza Szymańskiego, podpisała umowę na łączną wartość 98 142,00 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację boiska w Cegłowie.

—  29 kwietnia 2024

Debata Młodzieżowej Rady Gminy Baranów

W dniu 25.04.2024 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie odbyła się debata Młodzieżowej Rady Gminy Baranów z reprezentantami Samorządów Uczniowskich ze wszystkich szkół w Gminie Baranów oraz OSP Boża Wola i OSP Kaski. Wśród zaproszonych gości była Pani Wójt Agata Trzop – Szczypiorska, Dyrektorzy Szkół i Opiekunowie Samorządów Uczniowskich. Debata zrealizowana została […]