—  02 kwietnia 2020

Stanowisko w sprawie pracy Urzędu Gminy i GOPS

Pojawiają się informacje o tym, że Urząd Gminy w Baranowie oraz GOPS są zamknięte i nie pracują. Są to informacje nieprawdziwe – Urząd jest zamknięty dla interesantów tylko w bezpośrednim kontakcie co jest wynikiem pandemii koronawirusa.

Urząd Gminy pracuje bez zmian tj. w swoich standardowych godzinach, staramy się też, żeby mieszkańcy nie odczuli tego że, niektórzy urzędnicy są nieobecni, pracują zdalnie. Wnioski i podania dalej można składać, za pośrednictwem poczty e-mail oraz tradycyjnej, platformy ePUAP, można też złożyć dokumenty w specjalnej skrzyni przed urzędem. Zdajemy sobie sprawę, że kontakt telefoniczny może być utrudniony – telefonów jest dużo a infrastruktura Urzędu nie pozwala na tzw. kolejkowanie rozmów.

Informujemy również, że dla pracowników wszystkich jednostek podległych Urzędowi Gminy zostały zamówione maski wielorazowego użytku z certyfikatami oraz zostały dodatkowo zakupione środki ochrony osobistej w postaci kombinezonów ochronnych (medycznych) dla każdej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej pracownika Urzędu Gminy i GOPSu. Rękawiczki i płyny dezynfekujące są dystrybuowane na bieżąco do podległych jednostek.

Na dzień dzisiejszy na terenie Gminy niema osób zarażonych jak również osób przebywających w kwarantannie domowej. Natomiast na terenie powiatu jest to 16 przypadków osób zarażonych. Są to oficjale informacje podawane nam codziennie przez Sanepid.

Prosimy o zachowanie spokoju i ostrożności w tym trudnym dla wszystkich czasie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zwracanie się bezpośrednio do urzędu telefonicznie pod numerem 468581350 lub mailowo: urzad@gmina-baranow.pl

Pomimo, że Urząd nie przyjmuje bezpośrednio interesantów to zadań zleconych jednostce jest równie dużo. Dodatkowo ograniczone składy kadrowe powodują, że trudno jest realizować kolejne dodatkowe założenia, w tym również pisanie codziennych informacji mieszkańcom np. na facebooku.

W tym miejscu Wójt zwraca się również do Radnych Gminy. Szanowni Państwo, czas jest trudny i wymaga wielu wzmożonych działań ze strony Urzędu aby mieszkańcom ułatwić ten okres na każdej płaszczyźnie. Jeżeli macie Państwo wątpliwości, obawy, pomysły lub jakieś wsparcie dla mieszkańców to najlepszą drogą kontaktu jest telefon lub e-mail. Wójt Gminy oraz Sekretarz Gminy są dostępni w Urzędzie również dla Radnych Gminy i mogą na zgłoszenia reagować szybko i na bieżąco.

—  19 kwietnia 2024

Wyjątkowy konkurs muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie

Dnia 15 kwietnia 2024 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie odbył się wyjątkowy Szkolny Konkurs dla Najmłodszych Instrumentalistów, który wypełnił serca publiczności radością i dumą. Koncert ten był nie tylko okazją do pokazania umiejętności, ale także do wyrażenia pasji. Dzień ten zapisze się w kartach historii Szkoły Muzycznej jako niezapomniane […]

—  18 kwietnia 2024

Wydarzenia w Gminie Baranów 2024 / I Półrocze

Szanowni mieszkańcy, przypominamy o terminach zaplanowanych wydarzeń w naszej gminie.
Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

—  17 kwietnia 2024

Wsparcie dla Kariny – Młodzieżowa Rada Gminy zaprasza na kiermasz słodkości

Młodzieżowa Rada Gminy, która również włączyła się do zbiórki dla naszej mieszkanki Kariny, gorąco zaprasza na kiermasz słodkości 20.04.2024 r godz. 11:00, plac przy tężni w Kaskach.
My również zapraszamy wszystkich mieszkańców do wsparcia akcji!