Działalność Młodzieżowej Rady

herb

  • Zarejestruj się

Działalność Młodzieżowwej Rady Gminy

seminarium-mrgb-00214 kwietnia 2016 r w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone tematyce partycypacji obywatelskiej młodzieży, zorganizowane przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania i Fundację Civis Polonus w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z gminy Baranów udała się pięcioosobowa delegacja z Młodzieżowej Rady Gminy Baranów pod opieką p.Doroty Rokickiej.
Młodzi radni mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat działalności Młodzieżowych Rad w innych gminach, poprzez zorganizowane warsztaty i panele dyskusyjne. Warto bowiem przy tej okazji pamiętać, iż Młodzieżowe Rady Gmin są mechanizmem dialogu obywatelskiego, umożliwiającym młodym ludziom udział w podejmowaniu ważnych decyzji w społecznościach lokalnych.

seminarium-mrgb-018Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom i kontaktom z innymi młodymi samorządowcami, młodzież mieszkająca na terenie naszej gminy w jeszcze większym stopniu włączy się czynnie zarówno w życie społeczne jak i w procesy stanowienia prawa lokalnego, zwłaszcza w zakresie spraw dotyczących właśnie ludzi młodych. Nihil novi sine communi consensu, słowem nic o nas bez nas.

mrgbW czwartek (14 kwietnia), Młodzieżowa Rada Gminy Baranów weźmie udział w seminarium organizowanym przez Fundację Civis Polonus (która pomagała naszym młodzieżowym radnym "stawiać pierwsze kroki" w dialogu z lokalnymi władzami), a poświęconemu partycypacji obywatelskiej młodzieży.

Podczas wykładu w sposób szczególny przedstawiony zostanie aspekt Młodzieżowych Rad Gmin, będących mechanizmem dialogu obywatelskiego, który pozwala młodym ludziom na aktywny udział w procesie podejmowania istotnych decyzji w społecznościach lokalnych. Seminarium odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

mlodziezowa-rada-2Tradycją stało się, że co roku w okresie przedświątecznym Młodzieżowa Rada Gminy Baranów składa wizytę u najmłodszych mieszkańców naszej gminy - przedszkolaków z Cegłowa. Nie inaczej było i w tym roku.

Młodzieżowi Radni prawie w komplecie zjawili się w gminnym przedszkolu, gdzie wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami ozdabiali specjalnie przygotowane na tę okazję choinkowe bombki oraz wykonywali świąteczne kartki. Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że nasze gminne maluchy zawsze chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach artystycznych, dlatego dla nikogo nie było zaskoczeniem, że także i tym razem przedszkolaki ochoczo przystąpiły do malowania, wyklejania, rysowania, obsypywania brokatem itd. itd. Pomimo dużej różnicy wieku wizytujący i wizytowani bardzo szybko znaleźli wspólny język, a błyskawicznie zadzierzgnięta nić porozumienia ułatwiła artystyczną kooperację :) A jako, że nie samą pracą człowiek żyje po skończonych zajęciach dzieci chętnie wzięły również udział we wspólnych zabawach.  Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zapewnienie, że baranowska młodzież odwiedzi ich także w przyszłym roku.

Od kilku lat tradycją stało się, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się na Noworocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Młodzieżową Radę Gminy Baranów. W tym roku dzięki uprzejmości i gościnności Księdza Proboszcza Grzegorza Wieteski odbył się on w Kościele p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Bramkach.

W czasie tegorocznego koncertu, który odbył się w minioną niedzielę (17 stycznia 2016 roku) zgromadzeni w kościele słuchacze mogli cieszyć uszy nie tylko najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami w ich tradycyjnym brzmieniu, ale również wieloma polskimi i zagranicznymi piosenkami świątecznymi, które od lat kojarzą się z Bożym Narodzeniem, jak choćby piosenkę „Jest taki dzień" – Seweryna Krajewskiego czy utwór „White Christmas" – Bing'a Crosby.

W koncercie wzięli udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski, nasi przyjaciele z Młodzieżowej Rady Gminy Nadarzyn, chóry z Zespołów Szkół w Kaskach i Bożej Woli oraz Szkoły Podstawowej w Golach, I DHS im. „Zośki" z Zespołu Szkół w Bożej Woli, Zespół wokalno-instrumentalny Parafii p.w. Św. Trójcy w Błoniu oraz solistka Julia Rytka.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali słodkie upominki, zaś przewodniczący Młodzieżowej Rady – Paweł Ciołek -wręczył wykonawcom pamiątkowe podziękowania.

Koncert poprowadzili członkowie  Młodzieżowej Rady Gminy - Oliwia Szelachowska oraz Bartłomiej Soból.

Na koniec chielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji koncertu, zaś za wspaniałe przygotowanie dziękujemy dyrygentom, nauczycielom oraz wykonawcom. Dziękujemy również wszystkim, którzy w te mroźnie niedzielne popołudnie przybyli tak licznie, aby wspólnie z nami spędzić czas na kolędowaniu. Mamy nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku.

(W tekście prezentujemy jedynie kilka zdjęć z koncertu. Po więcej - zapraszamy do Foto Galerii, oraz na profil Młodzieżowej Rady na portalu społecznościowym Facebook - LINK)

Młodzieżowa Rada Gminy Baranów

Tuż przed świętami wielkanocnymi, młodzieżowi radni ponownie odwiedzili przedszkole w Cegłowie. Tym razem wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami gminy robiliśmy pisanki wielkanocne. Ileż było pomysłów na ozdabianie! W ruch poszły farby, kredki, flamastry, różnokolorowy brokat i cekiny, kolorowe papiery i wycinanki. Dzieciaki nas już znały i przyjęły bardzo serdecznie, podobnie jak ich przemiłe opiekunki z Panią Dyrektor Beatą Jackowską. Czas poświęcony na twórczość artystyczną minął nam bardzo szybko. Bardzo dziękujemy za mile spędzone przedpołudnie. Obiecujemy, że do przedszkola w Cegłowie będziemy wpadać częściej.

Opiekun MRGB Dorota Rokicka

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria