Aktualności

herb

  • Zarejestruj się

Aktualności

gminna-biblioteka-publiczna-baranow- Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie uplasowała się na II miejscu w województwie mazowieckim, wg przeprowadzonego przez Rzeczpospolitą Rankingu Bibliotek. To ogromny sukces, gratulujemy!
28 listopada na łamach tej gazety opublikowano ranking bibliotek publicznych. Badaniu poddało się 806 bibliotek z 2300 gmin do 15 tys. mieszkańców, po raz piąty biblioteka gminy Baranów brała udział w rankingu. Tegoroczny wynik jest dla naszej placówki najlepszy, bardzo nas cieszy miejsce na podium w województwie mazowieckim, ale najbardziej jesteśmy zadowoleni z klasyfikacji krajowej gdzie baranowska biblioteka znalazła się na 37 miejscu uzyskując w klasyfikacji punktowej 260 pkt, a lider rankingu biblioteka z Barcina uzyskała 299 pkt. najlepsza biblioteka w województwie mazowieckim(Przyłęk) uzyskała jednie 6 pkt więcej od nas. W ubiegłym roku w klasyfikacji krajowej byliśmy na 56 pozycji. Jest to znaczący wzrost w rankingu i sukces całego zespołu biblioteki.
Sukces biblioteki nie byłby możliwy bez naszych czytelników, uczestników bibliotecznych warsztatów i klubów zainteresowań, użytkowników, partnerów organizacyjnych, sponsorów, przyjaciół biblioteki oraz władz samorządowych, a w szczególności organizatora.
- Jak udało się uzyskać tak wysoką pozycję? Konkurencja nie była przecież mała, w samym województwie mazowieckim jest aż 961 bibliotek!

bibliotekaW dniu 05 grudnia 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie oraz w Filii w Kaskach będą odbywały się kreatywne zajęcia dla dzieci w formie warsztatów „Projektowanie i tworzenie kartki świątecznej"

W dniu 12 grudnia 2014 roku W Filii Bibliotecznej w Kaskach odbędą się warsztaty kulinarne „ Pieczenie i ozdabianie pierniczków świątecznych"

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci !

Barbara Mierzejek

geoportal-sdi-baranow.png

plakat-pecha-kucha

szkoly-i-przedszkole

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

partnerskie-gminy-baranow

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl