Komunikaty

herb

  • Zarejestruj się

Komunikaty

W związku z trwającą falą upałów rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach mogą składać wnioski o powołanie Komisji do szacowania strat. W chwili obecnej można składać wstępny, odręczny wniosek w którym powinny się znaleźć minimum następujące dane:
- rodzaj i ogólna powierzchnia uprawy,
- procentowa wartość strat na uprawie,
- kilka zdjęć dokumentujących faktyczny stan upraw.

Wnioski należy składać do 29 czerwca 2018 roku w sekretariacie Urzędu Gminy w Baranowie. Więcej informacji pod telefonem: 602650971

pkp-plkW związku z planowanymi remontami i przebudową przejazdów kolejowych nastąpią utrudnienia komunikacyjne na przejazdach kolejowych w Żabach i Bożej Woli Uprzejmie informujemy o utrudnieniach związanych z remontami przejazdów kolejowych:

- przejazd kolejowy w km 34,296 w m. Boża Wola - w nocy 24/25.04.2018 r. w godzinach: 23:00 - 05:00 nastąpi zamknięcie przejazdu

- przejazd kolejowy w km 35,797 w m. Żaby - w nocy 25/26.04.2018 r. w godzinach: 23:00 - 05:00 nastąpi zamknięcie przejazdu.

Dodatkowo przejazd kolejowy w km 28,451 na ul. Grodziskiej w m. Błonie - w nocy 23/24.04.2018 r. w godzinach: 23:00 - 5:00 nastąpi zamknięcie przejazdu.

rada-gminy-baranowRada Gminy Baranów informuje o zwołaniu na dziań 18 Kwietnia 2018 roku XLI nadzwyczajnej sesji Rady Gminy.
Zapraszamy serdecznie do udziału.
Sesja odbędzie się w siedzibie OSP w Kaskach o godz. 18.

 

 

Poniżej pełny tekst zawiadomienia wraz z informacją o planowanym porządku obrad.

zawiadomienie-XLI

 

Informujemy także, iż w związku z tematyką sesji został na nią zaproszony pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pan Mikołaj Wild.
zaproszenie-Wild

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz.U. 2017 poz. 2294 woda do spożycia) Urząd Gminy w Baranowie udostępnia wyniki kontrolnego monitoringu stacji uzdatniania wody w Cegłowie, Kaskach i Stanisławowie.
pdf-iconTreść dokumentu w postaci pliku pdf.

Informuję, iż w związku z ogłoszeniem przez Wójta Gminy Baranów otwartego konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Baranów wpłynęła 1 oferta: Gminnego Klubu Sportowego Orion-Puls.

Podczas posiedzenia Komisji wybrana została oferta Gminnego Klubu Sportowego Orion-Puls. Protokół z posiedzenia stanowi załącznik.

Wójt Gminy Baranów
(-)
Andrzej Kolek

Baranów, dnia 26.02.2018 r.

pdf-iconProtokół z wyboru oferty

W mijającym tygodniu Urząd Gminy przekazał do Biura Pełnomocnika Rządu d.s. budowy w Gminie Baranów Centralnego Portu Komunikacyjnego wszystkie pytania, które zadali Państwo do tej pory poprzez elektroniczny formularz uruchomiony na stronie Informatora Gminy Baranów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jak tylko odpowiedzi na nie dotrą do Urzędu zostaną natychmiast podane do publicznej wiadomości.

Jednocześnie Urząd Gminy zachęca do zadawania kolejnych pytań oraz przypomina, że formularz dostępny będzie na stronie Informatora tak długo jak okaże się to Państwu niezbędne.

Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim informuje, iż od 15 stycznia 2018 r. obsługa interesantów odbywa się pod adresem Grodzisk Mazwiecki ul. Żydowska 19 – II piętro p. 200.

Dotyczy ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Baranów w roku 2018.

Zmienia się brzmienie punktu 2 ogłoszenia o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Baranów w roku 2018, na następujące:

"Na realizację zadań wymienionych w punkcie 1 przewidziana została w budżecie kwota w wysokości 70 000 zł."

Dnia 6 lutego 2018 roku Urząd Stanu Cywilnego, oraz stanowiska: Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych będą nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

W dniach 22-26 stycznia 2018 roku Urząd Stanu Cywilnego, oraz stanowiska: Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych będą nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

rada-gminy-baranowZawiadamiamy o zwołaniu na dzień 27.11.2017r. (poniedziałek) XXXVI Sesji Rady Gminy Baranów i zapraszamy do wzięcia udziału w obradach.

Sesja Rady Gminy Baranów odbędzie się w Filii Biblioteki Publicznej w Kaskach. Początek godz. 9:00.

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

OSTRZEŻENIE Nr 68

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od godz. 19:00 dnia 05.10.2017 do godz. 05:00 dnia 06.10.2017
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 60 km/h w subregionie wschodnim, do 70 km/h w północnym, do 80 km/h w centralnym i zachodnim i do 100 km/h w subregionie południowym , z północnego zachodu i zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Michał Ogrodnik
Godzina i data wydania: godz. 07:26 dnia 05.10.2017

gopsGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie informuje, że w związku z kończącymi się okresami zasiłkowymi na świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny, nowe wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego można składać od 1 sierpnia 2017r.

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w dniu 14 lipca br. (piątek) przyjęcia interesantów odbywać się będą wyjątkowo w godzinach 8:00 - 13:45, zaś kasa Urzędu czynna będzie do godziny 13:00.

Za niedogodność, przepraszamy.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria