Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 2020 (01-02)
  • Zarejestruj się

Internet

Formularz zgłoszeniowy - Bezpłatny dostęp do Internetu

Formularz w formacie *.pdf, który można pobrać i wydrukować na własnej drukarce. Po wypełnieniu należy złożyć go osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy. Po złożeniu formularza pełen dostęp do Internetu przyznany zostanie w czasie 48 godzin. Osoba składająca formularz zostanie o tym poinformowana telefonicznie.
Formularz zgłoszeniowy

mapa zasiegu internetu

Orientacyjny zasięg nadajnika znajdującego się na budynku
Zespołu Szkół w Baranowie oraz Zespołu Szkół w Kaskach

Na obszarach nie objętych polem zasięgu konieczny jest pomiar poziomu sygnału w danej lokalizacji.

Aby móc połączyć się z Hot-Spotem, należy posiadać sprzęt do odbioru sygnału w standardzie IEEE 802.11 b/g (lub wyższym).
inetKomputer stacjonarny (PC) może być wyposażony w jedno z następujących urządzeń:

1. Karta WiFi ze złączem PCI zamontowana wewnątrz komputera,

2. Zewnętrzny adapter WiFi podłączany do gniazda USB
Wszystkie karty Wi-Fi montowane wewnątrz komputera PC umożliwiają odkręcenie będącej na wyposażeniu małej antenki i dokręcenie w jej miejsce zewnętrznej anteny na dłuższym przewodzie i umiejscowienie jej np. na balkonie, dachu, kominie lub na ścianie budynku.


Komputer przenośny typu - Laptop, Notebook, Netbook, urzadzenia typu PDA.

Zdecydowana większość dostępnych w chwili obecnej na rynku przenośnych komputerów typu Laptop, Notebook, Netbook oraz innych urządzeń mobilnych (PDA, Smartphone) fabrycznie jest już wyposażana w moduł Wi-Fi pracujący w standrdzie IEEE 802.11 b/g. Problem może sie pojawić się w przypadku nie co starszych komputerów przenośnych (5-6 letnich), w których nie montowano seryjnie wewnętrznych kart sieciowych Wi-Fi.

Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych pomocne okazać się mogą w takiej sytuacji zewnętrzne moduły Wi-Fi podłączane do portu USB lub urządzenia oparte na standardzie PCMCIA, którego gniazdko posiada każdy komputer typu Notebook.

 

Informacje dodatkowe
Ze względu na techniczne uwarunkowania w zasięgu działania sieci Wi-Fi koniecznym okazać się może wyposażenie posiadanego notebooka, lnaptopa lub komputera PC w dodatkową zewnętrzną antenę, która poprawi jakość odbioru sygnału i umożliwi odbieranie go z dalszej odległości od nadajnika.

Adaptery Wi-Fi USB w większości wyposażone są jedynie we wbudowaną antenę wewnetrzną (podobnie jak telefony komórkowe), ale w handlu dostępne są także adaptery USB, które dysponują dodatkową dokręcaną anteną zewnętrzną, co umożliwia podłączenie do nich anteny panelowej lub anteny typu YAGI.

 

Antena YAGI 2,4 GHz, o zysku energetycznym 12-16 dBi zalecana przy odległościach do 1000m

Antena panelowa 2,4 GHz, o zysku energetycznym 18-19 dBi zalecana przy odległościach powyżej 1000m

UWAGA - przed dokonaniem zakupu należy ustalić czy poziom odbieranego w Państwa lokalizacji sygnału WI-FI, umożliwi poprawne korzystanie z sieci w przypadku konkretnego typu urządzenia.

W przypadku poprawnej instalacji wszystkich urządzeń we właściwościach karty bezprzewodowej dostępne będą punkty dostępowe o następujących identyfikatorach (SSID):

Dla opcji 1 (dostęp bez rejestracji):

SSID - HOTSPOT1_BARANOW

SSID - HOTSPOT2_BARANOW

SSID - HOTSPOT3_BARANOW

 

Dla opcji 2 (dostęp z rejestracją użytkownika):

SSID - UG_BARANOW_1

SSID - UG_BARANOW_2

SSID - UG_BARANOW_3

Jak odczytać MAC adres i/lub adres IP komputera?

 

MAC adres jest unikalnym adresem sprzętowym (numerem seryjnym) każdego urządzenia sieciowego. Każdy MAC adres ma długość 6 bajtów (48 bitów) i jest przedstawiany w zapisie heksadecymalnym:

A2:F4:56:1C:90:AB. (jest to tylko adres przykładowy)

 

Na większości urządzeń zewnętrznych znajdziemy na obudowie tabliczkę lub naklejkę informacyjną, która oprócz informacji o nazwie urządzenia, modelu, nazwie producenta, dacie produkcji, numerze seryjnym itp., zawiera także MAC adres urządzenia w postaci ciągu sześciu wartości literowo-cyfrowych rozdzielonych dwukropkami lub myślnikami. Mogą w nim występować litery od A do F, oraz cyfry od 0 do 9. Odczytanie MAC adresu nie powinno nastręczać problemów także w przypadku urządzeń zainstalowanych wewnątrz komputera.

W przypadku urządzeń które posiadają wbudowany moduł WI-FI, w zależności od używanego systemu operacyjnego MAC adres karty sieciowej można przeczytać w następujący sposób:

winXpIpconfigAll

 

Windows NT, XP, 2000, 2003:

Z menu "START" należy wybrać opcję Uruchom (Run) i wpisać polecenie cmd. Otwarte zostanie okno z wierszem poleceń, gdzie wpisujemy przy użyciu klawiatury komendę ipconfig /all. Poniżej widoczny jest przykładowy rezultat. MAC adres karty podany jest na niebiesko. Trzeba go odczytać i zapisać.

 

Windows 2000 IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : C007-00
Primary DNS Suffix . . . . . . . : win.wsb-nlu.edu.pl
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : win.wsb-nlu.edu.pl
wsb-nlu.edu.pl
edu.pl

Ethernet adapter Local Area Connection 1:

Connection-specific DNS Suffix . : win.wsb-nlu.edu.pl
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100+ PCI Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-10-4B-C9-27-C7
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.2.7.0
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . : 10.2.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.1.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.1.20.1
10.1.20.2
195.205.100.110
195.205.100.200
194.204.159.1
148.81.16.51
Primary WINS Server . . . . . . . : 10.1.20.1
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 9 grudnia 2003 13:44:07
Lease Expires . . . . . . . . . . : 11 grudnia 2003 13:44:07

 

Windows Vista, Windows 7:

Otwórz okno wiersza polecenia, klikając przycisk "START", klikając kolejno polecenia "Wszystkie programy", "Akcesoria", a następnie klikając polecenie "Wiersz polecenia".
W wierszu polecenia wpisz polecenie ipconfig /all, a następnie naciśnij klawisz Enter.Wyświetli się okienko podobne do tego powyżej.
Jeżeli w komputerze zainstalowana jest więcej niż jedna karta sieciowa, adres fizyczny każdej z nich zostanie wyświetlony osobno.

Bezpłatny dostęp do Internetu na terenie Gminy Baranów realizowany jest w dwóch opcjach różniących się funkcjonalnością:


Opcja I

Dostęp nie wymaga od użytkownika wykonania żadnych czynności formalnych i skorzystać z niego może każdy posiadacz komputera wyposażonego w sprzęt do odbioru sygnału WI-FI. W przypadku odległości większych niż 300m od nadajnika konieczne jest użycie zewnętrznej anteny.

Komputer łączący się z siecią otrzyma dostęp do podstawowych usług internetowych, czyli możliwość przeglądania stron internetowych i poczty e-mail. Pozostałe usługi takie jak komunikatory internetowe (GG, Skype), możliwość przesyłania plików poprzez protokół FTP, IRC (czaty internetowe), Telnet i inne będą zablokowane.


Opcja II

Aby uzyskać dostęp w tej opcji konieczne jest wypełnienie zgłoszenia w którym podstawową informację stanowi fizyczny adres urządzenia podłączanego do nadajnika tzw. MAC-adres. Jest to unikalny numer każdego urządzenia sieciowego, który umożliwia jego jednoznaczną identyfikację. Procedura dostępu do ww. identyfikatora oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej oraz w postaci tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Urzędu Gminy. W opcji tej użytkownik ma dostęp do wszystkich usług blokowanych w pierwszej opcji. Oczywiście także w tym przypadku od użytkownika wymagane jest posiadanie komputera i zestawu odbiorczego.

 

Rozgraniczenie zakresu usług i taki ich podział jest niezbędny ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników sieci.

 

Informacje dodatkowe

W Urzędzie Gminy dostępne są zestawy testowe w postaci karty Wi-Fi, anteny i kabla antenowego, które można wypożyczyć w celu dokonania weryfikacji i sprawdzenia możliwości odbioru sygnału internetowego w Państwa lokalizacji.

Zestawy wypożyczane są za kaucją.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria