Zasady dostępu

herb

  • Zarejestruj się

Bezpłatny dostęp do Internetu na terenie Gminy Baranów realizowany jest w dwóch opcjach różniących się funkcjonalnością:


Opcja I

Dostęp nie wymaga od użytkownika wykonania żadnych czynności formalnych i skorzystać z niego może każdy posiadacz komputera wyposażonego w sprzęt do odbioru sygnału WI-FI. W przypadku odległości większych niż 300m od nadajnika konieczne jest użycie zewnętrznej anteny.

Komputer łączący się z siecią otrzyma dostęp do podstawowych usług internetowych, czyli możliwość przeglądania stron internetowych i poczty e-mail. Pozostałe usługi takie jak komunikatory internetowe (GG, Skype), możliwość przesyłania plików poprzez protokół FTP, IRC (czaty internetowe), Telnet i inne będą zablokowane.


Opcja II

Aby uzyskać dostęp w tej opcji konieczne jest wypełnienie zgłoszenia w którym podstawową informację stanowi fizyczny adres urządzenia podłączanego do nadajnika tzw. MAC-adres. Jest to unikalny numer każdego urządzenia sieciowego, który umożliwia jego jednoznaczną identyfikację. Procedura dostępu do ww. identyfikatora oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej oraz w postaci tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Urzędu Gminy. W opcji tej użytkownik ma dostęp do wszystkich usług blokowanych w pierwszej opcji. Oczywiście także w tym przypadku od użytkownika wymagane jest posiadanie komputera i zestawu odbiorczego.

 

Rozgraniczenie zakresu usług i taki ich podział jest niezbędny ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników sieci.

 

Informacje dodatkowe

W Urzędzie Gminy dostępne są zestawy testowe w postaci karty Wi-Fi, anteny i kabla antenowego, które można wypożyczyć w celu dokonania weryfikacji i sprawdzenia możliwości odbioru sygnału internetowego w Państwa lokalizacji.

Zestawy wypożyczane są za kaucją.

geoportal-sdi-baranow.png

 

szkoly-i-przedszkole

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

partnerskie-gminy-baranow

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl