Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

mod-2018-004Dla muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kask, nowy sezon artystyczny, rozpoczął się bardzo intensywnie. W dniach 20 – 24 września 2018 roku gościliśmy na Europäisches Blasmusikfestival w Bad Schlema w Niemczech. Tegoroczny, dwudziesty pierwszy festiwal był trzecim, w którym nasza orkiestra miała przyjemność wziąć udział.
W piątek, 21.09, na kolejne trzy dni, Bad Schlema zamieniło się w międzynarodowe królestwo muzyki, dobrej zabawy i pasji. Podczas inauguracyjnego przemarszu i uroczystego rozpoczęcia festiwalu 14 orkiestr z całego świata wykonało wspólnie m.in słynne: „Marsz Radetzky'ego", „Te Deum" oraz kompozycje popularne i lubiane wśród naszych zachodnich sąsiadów.

mod-2018-001Każda orkiestra miała również szanse indywidualnie zaprezentować się niemieckiej publiczności. W naszym repertuarze znalazły się nie tylko powszechnie znane utwory rozrywkowe, takie jak „YMCA" i „Smoke on the water", ale również piękne ballady, na przykład „My way", której najbardzie znanym wykonawcą był Frank Sinatra czy rytmiczna cha-cha, czyli „Sway". Szczególnym wydarzeniem był sobotni, nocny koncert, podczas którego oklaskiwała nas licznie zgromadzona publiczność, tańcząca po sceną i domagająca się „bisów". Takie przeżycia to jedne z piękniejszych chwil w naszymla muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kask, nowy sezon artystyczny, rozpoczął się bardzo intensywnie. mod-2018-008W dniach 20 – 24 września 2018 roku gościliśmy na Europäisches Blasmusikfestival w Bad Schlema w Niemczech. Tegoroczny, dwudziesty pierwszy festiwal był trzecim, w którym nasza orkiestra brała udział udowadniając, że warto pracować i doskonalić swoje umiejętności, by wywoływać uśmiech na twarzach naszych słuchaczy i dzielić się z nimi radością muzykowania. Należy zaznaczyć, że spośród 14 orkiestr z całego świata, m.in z Kolumbii, Austrii, Włoch i Luksemburga, byliśmy jedyną orkiestrą młodzieżową.
mod-2018-009Uczestnictwo w takich wydarzeniach jak Europäisches Blasmusikfestival, to nie tylko fantastyczna okazja do poznania nowych, utalentowanych ludzi, z którymi łącza nas wspólne pasje, ale również możliwość doskonalenia naszych umiejętności i zaprezentowania się przed międzynarodową publicznością. Składamy serdeczne podziękowania tym, bez których nie byłoby to możliwe: pani Krystynie Krzemińskiej która zajęła się organizacją naszego wyjazdu, a także panu Adamowi Czajkowskiemu, naszemu dyrygentowi. Dziękujemy również Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej za udostępnienie nam autobusu wraz z wykwalifikowanymi kierowcami, by nasza podróż do Bad Schlema była bezpieczna. Osoby zainteresowane nasza działalnością zachęcamy do obejrzenia filmików i zdjęć na naszym funpage'u na Facebook'u oraz na Instagramie @mod_kaski.

Anna Krzemińska

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria