czerwiec-kaski-004Czując powiew nadchodzącego lata i zbliżających się wakacji mieszkańcy Kaski i okolicznych miejscowości podjęli działania, którym przyświecał jeden cel - wspólne spędzenie czasu.

Lokalna społeczność, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz nowopowstały klub dla aktywnych mam „O Matko!" zadziałali razem. I tak postały 3 wydarzenia: 1 czerwca pod hasłem: „Rodzinny Dzień Dziecka", 22 czerwca - „ Powitanie Lata" oraz 24 czerwca – Strefa Kibica.

1-go oraz 22-go czerwca odbyły się pikniki, z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, grami i zabawami terenowymi. Były również lody dla wszystkich uczestników, „salon tatuażu" oraz stanowisko „Make-Up Artist" (malowanie twarzy). Swój wkład w uświetnienie zabawy miała również OSP Kaski. Została rozstawiona dla dzieci kurtyna wodna, a chętni mogli obejrzeć wóz strażacki, wsiąść do środka oraz zaspokoić swoją ciekawość zadając pytania Panu Strażakowi. czerwiec-kaski-007Nie lada atrakcję stanowiła także terenowa gra Angry Birds, w całości skonstruowana przez rodziców. Rodzice samodzielnie wykonali ponadto płyn do robienia baniek mydlanych oraz akcesoria do ich puszczania. Radość dzieci podczas zabawy bańkami nie miała granic. Chętni mogli także przenocować w „Miasteczku Namiotowym".

24 czerwca miało miejsce rodzinne kibicowanie w Strefie Kibica. Były biało-czerwone stroje, twarze pomalowane w barwy narodowe, było wspólne przeżywanie emocji związanych z meczem. Zapał do kibicowania oraz wiara w Naszych nie miały wpływu na wynik meczu, ale wspólnie spędzony czas nam ten wynik zrekompensował.

czerwiec-kaski-009Cieszymy się, że mamy miejsce do realizacji naszych inicjatyw. Nowy, piękny budynek w Kaskach, a w nim sala, wyposażona w sprzęt multimedialny, zaplecze kuchenne oraz teren wokół budynku wręcz zapraszają do realizacji kolejnych pomysłów.

Dorota Wiązowska

Obszar lotniska
Witam, Według kolejnej z mapek wschodnia granica CPK kończy się na strumyku Pisia Tuczna zaraz za Stanisławowem. Wybudowany dom jest położony od Pisi w linii prostej 300 metrów we wsi Basin. Jak takie grunty będą brane pod uwagę? Jak wyglądają plany infrastruktury drogowo-kolejowej dl...
wtorek, 19, czerwiec 2018