pgn-planOd kilkunastu dni na terenie naszej gminy prowadzone są badania ankietowe, które stanowić mają podstawę do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN).
Opracowanie i posiadanie przez gminę PGN jest podstawą do ubiegania się o wsparcie finansowe instytucji centralnych przy realizacji przedsięwzięć dotyczących wymiany kotłów CO/CWU czy termomodernizacji budynków. Bez takiego wsparcia prowadzenie działań zmierzających do poprawy jakości powietrza wyłącznie z budżetu gminy (ze względu na bardzo duże koszty) będzie bardzo trudne czy wręcz niemożliwe.
Państwa udział w badaniu ankietowym ma służyć wyłącznie zebraniu informacji o rzeczywistych potrzebach mieszkańców, które będą podstawą do ubiegania się o zewnętrzne wsparcie finasowe. Jeszcze raz podkreślamy wszystkie dane uzyskane w wyniku przeprowadzonych ankiet zostaną wykorzystane wyłącznie do badań statystycznych i ilościowych oraz posłużą wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych i nie będą udostępniane publicznie.

Obszar lotniska
Witam, Według kolejnej z mapek wschodnia granica CPK kończy się na strumyku Pisia Tuczna zaraz za Stanisławowem. Wybudowany dom jest położony od Pisi w linii prostej 300 metrów we wsi Basin. Jak takie grunty będą brane pod uwagę? Jak wyglądają plany infrastruktury drogowo-kolejowej dl...
wtorek, 19, czerwiec 2018
Piłowski