krusSzanowni Państwo!
Informujemy, że w okresie wakacji 2018 roku, KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy, których wypoczynek będzie połączony z programem rehabilitacji leczniczej. Dla OR KRUS w Warszawie przewidziane są dwa turnusy w:
- Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu dla dzieci z chorobami układu ruchu (30.07 - 19.08.2018r.);
- Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu-Zdróju dla dzieci z chorobami układu oddechowego (28.06 - 18.07.2018r.).

ZASADY KIEROWANIA I KWALIFIKOWANIA DZIECI NA TURNUSY:

1) Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wiosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej jeden rok.
2) Na turnusy kwalifikowane są dzieci urodzone w latach 2003-2011 (7-151at).
3) Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne posiadają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
4) Nie ma odpłatności za pobyt i przewóz dziecka.
Podstawą do skierowania jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez KRUS na rehabilitację leczniczą (Dz. U. z 2013r. poz. 860). Wniosek powinien być wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę w leczeniu którego pozostaje dziecko. Wzór wniosku wraz załącznikiem dostępny jest w Oddziale/Placówce Terenowej KRUS lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce zadania-rehabilitacja. Wypełniony wniosek wraz z załącznikiem zawierającym informację, o stanie zdrowia dziecka oraz oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego wypełnione i podpisane przez rodzica/opiekuna prosimy przekazywać do Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 225906858.
Termin składania wniosków do Oddziału Regionalnego do 11.05.2018 r.

wybory-2018

Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018
Kowalski
Pan
Dlaczego zrezygnowano z budowy centralnego lotniska między łodzią a Warszawą w Babsku. Teren byłego PGR i poligonu ok 50 km2 z bardzo dobrym dojazdem S8.nikogo nie potrzeba wysiedlać.
poniedziałek, 02, lipiec 2018
Oracz
Wykup działki
Dzień dobry, jestem właścicielem działki rolnej w miejscowości Cyganka, chciałbym się uzyskać więcej informacji na temat wykupu działek. Poproszę o kontakt w powyższej sprawie.
poniedziałek, 25, czerwiec 2018

Powiat grodziski