zawody-strazackie-milanowku-02a11 czerwca 2017 roku na boisku sportowym w Milanówku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie jednostki OSP z powiatu grodziskiego.

Miło nam donieść, że zawody wygrała drużyna OSP z Baranowa, zaś wysokie pozycje drużyn z Kask i Bożej Woli sprawiły, że z konfrontacji z innymi gminami powiatu grodziskiego zwycięsko wyszła gmina Baranów. Wierzymy, a w zasadzie mamy pewność, że w przyszłym roku, także drużyna OSP Osiny znajdzie się na dużo lepszej pozycji.

Wszystkim reprezentującym nas strażakom gratulujemy zarówno kondycji fizycznej jak również sprawności w strażackim rzemiośle !
zawody-strazackie-milanowku-03aZawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami. W sportowych zmaganiach wzięło udział łącznie 15 drużyn pożarniczych OSP, w tym 13 męskich (Grupa A) i 2 kobiece (Grupa C).
Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwała komisja sędziowską złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie, zaś głównym sędzią zawodów był bryg. Lesław Pawul z KP PSP w Pruszkowie.
zawody-strazackie-milanowku-01aNagrody dla zwycięskich drużyn ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Pana Marka Wieżbickiego, który był jednym z honorowych gości zawodów i osobiście wręczał trofea zwycięskim drużynom. Dodatkowo, drobne upominki i nagrody ufundowane przez gminne samorządy trafiły do rąk drużyn OSP z gmin, Żabia Wola, Baranów i Grodzisk Mazowiecki.
Oczywiście w czasie imprezy można było spróbować strażackiej grochówki :)

zawody-strazackie-milanowku-05aKlasyfikacja generalna zawodów - Milanówek 2017
Grupa A - drużyny męskie
1 miejsce OSP BARANÓW (gm. Baranów)
2 miejsce OSP SKUŁY(gm. Żabia Wola)
3 miejsce OSP KASKI (gm. Baranów)
4 miejsce OSP BOŻA WOLA (gm. Baranów)
5 miejsce OSP IZDEBNO KOŚCIELNE (gm. Grodzisk Maz.
6 miejsce OSP GRODZISK MAZ. (gm. Grodzisk Maz.)
7 miejsce OSP KŁUDNO STARE (gm. Grodzisk Maz.)
8 miejsce OSP MILANÓWEK (m. Milanówek)
9 miejsce OSP JAKTORÓW (gm. Jaktorów)
10 miejsce OSP KSIĄŻENICE (gm. Grodzisk Maz.)
11 miejsce OSP ŻELECHÓW (gm. Żabia Wola)
12 miejsce OSP MIĘDZYBORÓW (gm. Jaktorów)
13 miejsce OSP OSINY (gm. Baranów)

Grupa C - drużyny żeńskie