Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego propaguje ideę bezpieczeństwa na wsi także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pn. "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki".

Z terenu działania PT KRUS w Żyrardowie w 2015 roku przystąpiło do niego 320 uczestników z 21 szkół podstawowych. Do współorganizacji konkursu przystąpił Urząd Gminy w Baranowie, dlatego też udało się przeprowadzić dodatkowy etap na szczeblu gminnym. W wyniku przeprowadzonego konkursu plastycznego komisja w skład której weszli przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Żyrardowie, przedstawiciele Oświaty i Urzędu Gminy, wyłoniła laureatów na etapie gminnym i powiatowym. Nagrodzone zostały najlepsze prace pod względem wykonania, włożonego wysiłku i zgodności z tematem. Wszyscy laureaci w dniach 25 maj – 26 czerwiec otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody od współorganizatorów podczas uroczystych akademii.

Laureatami na szczeblu gminnym w Baranowie zostali w kategorii wiekowej(0-3)

1 miejsce – Tymoteusz Świniarek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golach

2 miejsce – Amelia Jaroszewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golach

3 miejsce - Andżelika Adamiak –   Szkoła Podstawowa w Bożej Woli

Wyróżniono : Weronikę Kucharską ze Szkoły w Bożej Woli, Maćka Raczkowskiego i Martynę Kuran ze Szkoły w Kaskach

W kategorii wiekowej klas (4-6)

1 miejsce – nie przyznano

2 miejsce – Mariusz Wiśniewski – Zespół Szkół w Kaskach

3 miejsce – Wiktoria Wojtysiak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golach

Wyróżniono: Julię Laskowską z Zespołu Szkół w Kaskach

Na etapie powiatowym (placówkowym) uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golach Amelia Jaroszewska zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy wiedzy i pomysłowości. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie chciałaby serdecznie podziękować za współorganizowanie tegoż konkursu współorganizatorom, sponsorom, dyrekcjom szkół, nauczycielom, opiekunom konkursu i wszystkim którzy tak życzliwie i z wielkim zaangażowaniem wspierali konkurs.

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam