Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Wszystkim nam powinno zależeć na zapewnieniu mieszkacom naszej gminy (w tym także tym niepełnosprawnym ruchowo) pełnego i swobodnego dostępu do wszystkich budynków użyteczności publicznej lokalizowanych na terenie naszej gminy.

Usuwanie barier architektonicznych nie należy co prawda do zadań własnych gminy określonych przepisami, ale ze społecznego  punktu widzenia jest równie ważne. W tych dniach zakończyła się budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kaskach. Do tej pory wejście do budynku tej placówki szkolnej stanowiło ogromy problem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki budowie podjazdu kolejna bariera architektoniczna została skutecznie przełamana, a dodatkowo dzięki podjazdowi ułatwiony dostęp do budynku będą miały również osoby z małymi dziećmi w wózkach. Podkreślić należy, że całość inwestycji sfinansowana została ze środków własnych gminy, zaś prace budowlane i konstrukcyjne wykonali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Baranowie. Dziękujemy.

S.J.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria