Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Wszystkim nam powinno zależeć na zapewnieniu mieszkacom naszej gminy (w tym także tym niepełnosprawnym ruchowo) pełnego i swobodnego dostępu do wszystkich budynków użyteczności publicznej lokalizowanych na terenie naszej gminy.

Usuwanie barier architektonicznych nie należy co prawda do zadań własnych gminy określonych przepisami, ale ze społecznego  punktu widzenia jest równie ważne. W tych dniach zakończyła się budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kaskach. Do tej pory wejście do budynku tej placówki szkolnej stanowiło ogromy problem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki budowie podjazdu kolejna bariera architektoniczna została skutecznie przełamana, a dodatkowo dzięki podjazdowi ułatwiony dostęp do budynku będą miały również osoby z małymi dziećmi w wózkach. Podkreślić należy, że całość inwestycji sfinansowana została ze środków własnych gminy, zaś prace budowlane i konstrukcyjne wykonali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Baranowie. Dziękujemy.

S.J.

geoportal-sdi-baranow.png

 

szkoly-i-przedszkole

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

partnerskie-gminy-baranow

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl