rada-gminy-baranowW dniu 3 grudnia 2014r. o godz. 9:00 odbyła się zwołana w trybie nadzwyczajnym II Sesja Rady Gminy Baranów.
Pierwszym punktem porządku obrad było zaprzysiężenie nowo wybranego Radnego Jacka Ziąbskiego, który w obecności całego składu Rady Gminy złożył ślubowanie, obejmując tym samym mandat Radnego Gminy Baranów w kadencji 2014-2018.
Podczas sesji Radni podjęli uchwały dotyczące powołania stałych Komisji Rady Gminy o następujących składach:

Komisja Budżetowa:
Witold Konarski – przewodniczący,
Stefan Sadoś – członek,
Grzegorz Szymańczak – członek,
Jacek Ziąbski – członek.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu:
Jan Ciołek- przewodniczący,
Ireneusz Deliś – członek,
Roman Bodych – członek,
Waldemar Wójtowicz – członek.

Komisja Rolnictwa, Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska:
Beata Fabisiak – przewodnicząca,
Agnieszka Wiśniewska – członek,
Krzysztof Parol – członek.
Grzegorz Fabisiak – członek.

Podjęto również uchwały dot. zmian w budżecie gminy:
a) zwiększenie dochodów o 10 000 zł w związku z otrzymaną nagrodą pieniężną w konkursie „EKOpozytyw Mazowsza" dla najlepszych beneficjentów współpracujących z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2013r. z przeznaczeniem na wymianę złóż węglowych na Stacji Uzdatniania Wody w Cegłowie,
b) zwiększenie wydatków kwotę 98 400 zł w związku z wymianą złóż węglowych na Stacji Uzdatniania Wody w Cegłowie z uwagi na pogarszającą się jakość wody dostarczanej do mieszkańców oraz wymianę pompy na Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie,
c) zmniejszenie wydatków o kwotę 88 400 zł w związku ze zmianą w wydatkach gminnych jednostek organizacyjnych: Urzędu Gminy, jednostek oświatowych i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Następnie Radni Gminy Baranów podjęli uchwałę w sprawie oddelegowania przedstawiciela Gminy Baranów do Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Mazowsze Zachodnie" z siedzibą w Mszczonowie. Przedstawicielem został Przewodniczący Rady Gminy Baranów Pan Roman Bodych.

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam