Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

rada-gminy-baranowW dniu 3 grudnia 2014r. o godz. 9:00 odbyła się zwołana w trybie nadzwyczajnym II Sesja Rady Gminy Baranów.
Pierwszym punktem porządku obrad było zaprzysiężenie nowo wybranego Radnego Jacka Ziąbskiego, który w obecności całego składu Rady Gminy złożył ślubowanie, obejmując tym samym mandat Radnego Gminy Baranów w kadencji 2014-2018.
Podczas sesji Radni podjęli uchwały dotyczące powołania stałych Komisji Rady Gminy o następujących składach:


Komisja Budżetowa:
Witold Konarski – przewodniczący,
Stefan Sadoś – członek,
Grzegorz Szymańczak – członek,
Jacek Ziąbski – członek.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu:
Jan Ciołek- przewodniczący,
Ireneusz Deliś – członek,
Roman Bodych – członek,
Waldemar Wójtowicz – członek.

Komisja Rolnictwa, Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska:
Beata Fabisiak – przewodnicząca,
Agnieszka Wiśniewska – członek,
Krzysztof Parol – członek.
Grzegorz Fabisiak – członek.

 

Podjęto również uchwały dot. zmian w budżecie gminy:
a) zwiększenie dochodów o 10 000 zł w związku z otrzymaną nagrodą pieniężną w konkursie „EKOpozytyw Mazowsza" dla najlepszych beneficjentów współpracujących z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2013r. z przeznaczeniem na wymianę złóż węglowych na Stacji Uzdatniania Wody w Cegłowie,
b) zwiększenie wydatków kwotę 98 400 zł w związku z wymianą złóż węglowych na Stacji Uzdatniania Wody w Cegłowie z uwagi na pogarszającą się jakość wody dostarczanej do mieszkańców oraz wymianę pompy na Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie,
c) zmniejszenie wydatków o kwotę 88 400 zł w związku ze zmianą w wydatkach gminnych jednostek organizacyjnych: Urzędu Gminy, jednostek oświatowych i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Następnie Radni Gminy Baranów podjęli uchwałę w sprawie oddelegowania przedstawiciela Gminy Baranów do Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Mazowsze Zachodnie" z siedzibą w Mszczonowie. Przedstawicielem został Przewodniczący Rady Gminy Baranów Pan Roman Bodych.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria