Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Na ostatnim spotkaniu Rady Społecznej ds. CPK z udziałem przedstawicieli spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. w dniu 28.10.2019 Rada Społeczna jednogłośnie przyjęła Stanowisko wyrażające rozczarowanie formą oraz rezultatami konsultacji na zaplanowane tematy.

Tematami zaplanowanymi do konsultacji były:

  1. Podsumowanie pracy Punktu Konsultacyjnego w Urzędzie Gminy Baranów.
  2. Uzasadnienie dla wyboru lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego w kontekście zleconych analiz oraz przeprowadzonych badań.
  3. Rekompensata dla mieszkańców oraz dla Gmin za uciążliwości i straty spowodowane zaistniałym zahamowaniem rozwoju i zatrzymaniem inwestycji w gminach.
  4. Proponowany tryb pracy nad zmianami w Ustawie  z dnia 10 maja 2018 o Centralnym Porcie Komunikacyjnym przy udziale Społecznej rady ds. CPK.
  5. „Renta położenia"- forma rekompensaty dla osób i firm za nieplanowaną konieczność opuszczenia swoich miejsc zamieszkania i miejsc pracy lub za utratę komfortu życia i pracy.
  6. Procedury dotyczące wywłaszczenia i zamiany nieruchomości. Uprzejma prośba o zamieszczenie informacji oraz załączonego stanowiska na stronach Urzędów Gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki oraz w gminnych wydawnictwach.

 

W załączeniu treść przyjętego Stanowiska.

                                               

Z poważaniem


Robert Pindor

Przewodniczący Rady Społecznej ds. CPK

Stanowisko Rady Społecznej ds. CPK

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria