Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

kursy komputerowe

DARMOWE SZKOLENIA KOMPUTEROWE  RUSZAJĄ JUŻ W LISTOPADZIE

Drodzy mieszkańcy, zapraszamy do zapisów na darmowe szkolenia komputerowe, które są organizowane przez Urząd Gminy w Baranowie w Sali OSP w Baranowie.

 

Każde szkolenie trwa 16 godzin czyli dwa dni po 8 godzin szkoleniowych. Zapewniamy profesjonalny sprzęt, pełne wyżywienie oraz profesjonalnego szkoleniowca, który dostosuje poziom szkolenia do indywidualnych możliwości. 

Z racji dużego zainteresowania tematem „ Działam w sieciach społecznościowych”, zapraszamy do zapisu na wolne miejsca na szkolenie”

16-17 listopada (sobota-niedziela) oraz 18-19 listopada (poniedziałek- wtorek) – obydwa szkolenia będą się odbywać na poziomie podstawowym – dlatego serdecznie zapraszamy osoby, które nie mają na co dzień styczności z komputerem lub oceniają swoje kompetencje na poziomie podstawowym.

 

Na każdego uczestnika czekają prezenty!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie zapisu pod numerem 46 858 13 50, zamieszkiwanie na terenie woj. mazowieckiego i ukończony 25 rok życia. Ilość miejsc ograniczona!

 

 

Kolejne szkolenia na które trwają zapisy:

20-21 listopada „Rolnik w sieci” poziom podstawowy

23-24 listopada „Tworzę własną stronę internetową BLOG” poziom średnio-zaawansowany

25-26 listopada „Moje finanse i transakcje w sieci” poziom średnio-zaawansowany

27-28 listopada  „Rodzic w internecie” poziom średnio-zaawansowany

 

Kolejne terminy oraz tematy szkoleń będą uzależnione od zgłoszonego zapotrzebowania wśród chętnych. W związku z powyższym zachęcamy do zapisywania się na listy osób zainteresowanych takimi tematami jak: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową, Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Program zajęć może różnić się ze względu na poziom zaawansowania grupy. Poniżej przedstawiamy przykładową tematykę poszczególnych szkoleń:

  1. Rodzic w internecie- moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego" korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna m.in. źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci, nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i innych.
  2. Mój biznes w sieci- moduł przeznaczony przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse, itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.
  3. Moje finanse i transakcje w sieci - moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.
  4. Działam w sieciach społecznościowych – moduł będzie się skupiał na rodzajach i typach portali społecznościowych, występujących zagrożeniach i sposobach zapobiegania, ochronie wizerunku, etyce internetowej, ogólnie na bezpiecznym korzystaniu z sieci społecznościowych.
  5. Rolnika w sieci – moduł ukierunkowany na rolników jako odbiorców szkolenia. W swym zakresie szkolenia będzie obejmował umiejętność korzystania z usług w internecie, w tym publicznych i na rzecz rolników, korzystanie z systemów i portali dedykowanych dla rolnictwa, bankowość elektroniczną.
  6. Tworzę własną stronę internetową (blog)- moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego

Kultura w sieci - moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki i własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria