Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Urząd Gminy Baranów informuje, iż w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, tzw. suszą. Wojewoda Mazowiecki wydał zarządzenie, zgodnie z którym powołano komisje do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych, których w wyniku suszy wystąpiły starty w gospodarstwie rolnym.

Zgodnie z tym na terenie Gminy Baranów w okresie od kwietnia do czerwca 2019 r. wystąpienie suszy odnotowano wśród upraw rolnych takich jak: zboża jare i ozime, krzewy owocowe, truskawki, kukurydza na ziarno i kiszonkę, rośliny strączkowe oraz rzepak i rzepik. Wnioski o oszacowanie strat należy składać w terminie od 8 lipca do 17 lipca, w Urzędzie Gminy w Baranowie ul. Armii Krajowej 87, w pokoju nr. 1. Wzór wniosku o oszacowanie strat zamieszczony poniżej. Do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty obszarowe z 2019 r., oraz księgę rejestracji zwierząt bądź kopie paszportów, dla producentów rolnych prowadzących hodowlę.

Warunkiem oszacowania szkód przez komisje powstałych w wymienionych uprawach, konieczne jest zachowanie uprawy na polu do czasu przeprowadzenia lustracji, bez wcześniejszego zbioru plonu. Wnioski o oszacowanie strat złożone po terminie, a także dotyczące upraw rolnych, których plony zostały już zebrane z pól, ze względów proceduralnych nie będą mogły być rozpatrzone przez komisje.

W przypadku wystąpienia problemów z wypełnieniem wniosku o oszacowanie strat. Pomocą służy doradca MODR, pełniący dyżur w godzinach pracy Urzędu Gminy.

 

WNIOSEK SUSZA

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria