Urząd Gminy Baranów informuje, iż w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, tzw. suszą. Wojewoda Mazowiecki wydał zarządzenie, zgodnie z którym powołano komisje do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych, których w wyniku suszy wystąpiły starty w gospodarstwie rolnym.

Zgodnie z tym na terenie Gminy Baranów w okresie od kwietnia do czerwca 2019 r. wystąpienie suszy odnotowano wśród upraw rolnych takich jak: zboża jare i ozime, krzewy owocowe, truskawki, kukurydza na ziarno i kiszonkę, rośliny strączkowe oraz rzepak i rzepik. Wnioski o oszacowanie strat należy składać w terminie od 8 lipca do 17 lipca, w Urzędzie Gminy w Baranowie ul. Armii Krajowej 87, w pokoju nr. 1. Wzór wniosku o oszacowanie strat zamieszczony poniżej. Do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty obszarowe z 2019 r., oraz księgę rejestracji zwierząt bądź kopie paszportów, dla producentów rolnych prowadzących hodowlę.

Warunkiem oszacowania szkód przez komisje powstałych w wymienionych uprawach, konieczne jest zachowanie uprawy na polu do czasu przeprowadzenia lustracji, bez wcześniejszego zbioru plonu. Wnioski o oszacowanie strat złożone po terminie, a także dotyczące upraw rolnych, których plony zostały już zebrane z pól, ze względów proceduralnych nie będą mogły być rozpatrzone przez komisje.

W przypadku wystąpienia problemów z wypełnieniem wniosku o oszacowanie strat. Pomocą służy doradca MODR, pełniący dyżur w godzinach pracy Urzędu Gminy.

WNIOSEK SUSZA

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam