herb-gminy-baranow

kbwW środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego.

W 49 Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego, usytuowanych w obecnych i dawnych miastach wojewódzkich, urzędnicy KBW będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0.

Zlot Rowerowy Osiny 2017

unia-europejska

Gmina Baranów otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „Nauka czyni mistrza – kompleksowe programy rozwoju edukacji w szkołach Gminy Baranów" w ramach Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.1 Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.1.Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych) "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020".

Celem projektu jest unowocześnienie i podniesienie jakości edukacji ogólnej na terenie gminy Baranów w 3 Szkołach Podstawowych i 2 Gimnazjach w okresie lipiec 2017 r. – sierpień 2018 r.

W ramach projektu przewidziano wdrożenie 4 kompleksowych programów edukacyjno-naprawczych obejmujących uczniów i nauczycieli, tj. wsparcie kompetencji kluczowych i niezbędnych umiejętności na rynku pracy, wzmocnienie nauczania opartego na eksperymentach i praktycznym wykorzystaniu narzędzi TIK oraz indywidualizacja wsparcia dla uczniów wykazujących problemy w nauce, w tym młodszych i niepełnosprawnych. W projekcie zaplanowano również obóz naukowy pod nazwą Eksperymenty.

Wartość całkowita projektu wynosi 497 017 zł, natomiast kwota dofinansowania to 472 166 zł (95%).

wakacyjna szkolka tenisowa plakat

plakat-kolonie