Zawiadomienie

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich. Szczegóły dostępne są w załączniku.

pdf-iconZałącznik

Logo inspekcja weterynaryjna

Bezpłatne szkolenie teoretyczne dla osób dokonujących uboju zwierząt w celu produkcji mięsa na własny użytek

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszkowie przesyła w załączeniu informacje o planowanym przeprowadzeniu bezpłatnego szkolenia teoretycznego dla osób dokonujących uboju zwierząt w celu produkcji mięsa na użytek własny, w dniu 26 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Pruszkowie.

Wydanie zaświadczenia – koszt 17 zł:

Dane do wpłat:
Urząd Miejski w Pruszkowie

Bank PeKao S.A.

Nr 49 1240 6973 1111 0010 8630 1623

Kasa Urzędu Miasta

1. Kraszewskiego 14/16

Czynna: Poniedziałek: 800 – 1730

Wtorek – Piątek: 800 – 1530

Więcej informacji można uzyskać pod numerem 693 834 797

pdf-iconUlotka

pdf-iconWniosek o wydanie zaświadczenia

Logo podatek

Uwaga rolnicy!

Informujemy, iż do 1 kwietnia br. przedłużony został termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi:

100,00 zł * ilość ha użytków rolnych

30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Do wyliczenia drugiego limitu niezbędne jest pobranie z ARiMR dokumentu potwierdzającego średnioroczną liczbę DJP.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 46 858 13 56

Regulamin Rady Społecznej ds. CPK. Zgłoszenia kandydatów do Rady Społecznej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Rada Gminy Baranów przyjęła uchwałę w sprawie współdziałania z gminą Teresin i Gminą Wiskitki celem ustalenia zasad i wyboru członków Rady Społecznej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W związku z powyższym zachęcamy do zapoznania się z załączonym Regulaminem oraz zgłaszania się kandydatów.

Kandydatury należy zgłaszać do 22 marca 2019 roku w Sekretariacie Urzędu Gminy w Baranowie (w godzinach pracy Urzędu), liczy się data i godzina wpłynięcia do Urzędu a nie data stempla pocztowego. Zgłoszenia należy dostarczać w zamkniętej kopercie opisanej: „Zgłoszenie kandydata na członka Rady Społecznej  ds. CPK”. Zgłoszenie powinno składać się z dokumentu zawierającego imię, nazwisko, dane kontaktowe w tym adres zamieszkania, krótką charakterystykę kandydata, dane osoby/ podmiotu dokonującego zgłoszenie oraz klauzulę RODO. Przykładowy wzór zgłoszenia kandydata jest dostępny do pobrania w formacie PDF.

Ważne:

§ 2

1. Rada składa się z maksymalnie dwudziestu osób, z czego piętnaście osób będzie powołane przed ogłoszeniem dokładnej lokalizacji CPK, po maksymalnie 5 osób z każdej z Gmin.
    2. W skład Rady wchodzą przedstawiciele:
    3. a) rolników, jako dużej grupy społeczno-zawodowej działającej na tym terenie,
    4. b) mieszkańców niebędących rolnikami lub liderów opinii, wywodzących się ze środowisk opiniotwórczych, w tym stowarzyszeń, zainteresowanych problemem,
    5. c) przedsiębiorców, jako drugiej grupy licznie reprezentowanej na terenie objętym planowanym oddziaływaniem inwestycji,
    6. d) emerytów, rencistów lub osób w podeszłym wieku, z uwagi na specyficzne potrzeby i uwarunkowania tej grupy,
    7. e) przedstawicieli samorządu.

§ 3

1. Prawo do zgłaszania kandydatur na członków Rady mają wójtowie Gmin, radni Gmin, organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Gmin, oraz sołtysi reprezentujący poszczególne sołectwa Gmin.”

pdf-iconUchwała i regulamin RS

pdf-iconFormularz zgłoszenia kandydata do RS

Logo MODR

Zapraszamy na szkolenie -  Nowe technologie w uprawie zbóż

Serdecznie zapraszamy na darmowe szkolenie pt. "Nowe technologie uprawy zbóż", które odbędzie się 4 marca o godzinie 9:00 w sali biblioteki w Kaskach.
Prosimy o dokonywanie zapisów u organizatora pod numerem 693 834 797.
Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

pdf-iconSzczegóły

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam